3 دلیل لرزش تردمیل

به گزارش مجله فناوری، دلیل لرزش تردمیل چیست؟ این سوالی ست که فکر خیلی از افراد را به خود مشغول نموده است.

3 دلیل لرزش تردمیل

این روزها به دلیل دغدغه های فراوانی که هر کدام از ما با آن روبه رو هستیم، متأسفانه ورزش منظم در برنامه روزانه مان جایی ندارد! البته با صرف نظر از بعضی افراد که اهمیت خاصی برای ورزش و تندرستی قائل هستند، به جرات می توان گفت که بیشتر مردم، این گزینه را در آخرین قسمت زندگی خود قرار می دهند! با توجه به این موضوع، یکی از راه چاره هایی که به وسیله بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می گردد، ورزش در خانه است.

دستگاه های متنوعی بدین منظور طراحی شده اند که یکی از آن ها، تردمیل است. از آن جایی که این دستگاه تاثیر به سزایی در تناسب اندام دارد، به وسیله بسیاری از افراد در خانه و باشگاه مورداستفاده قرار می گیرد. یکی از مسائل شایعی که معمولا برای تردمیل ایجاد می گردد، لرزش آن است. در این مقاله، به آنالیز کامل دلیل لرزش تردمیل و راه برطرف کردن این مشکل خواهیم پرداخت. پس اگر به تازگی احساس می کنید دستگاه شما در خانه یا باشگاه دچار این مسئله شده، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

نکات کلیدی

 • روتین مراقبت از تردمیل را جدی بگیرید و به صورت دوره ای آن را روغن کاری کنید.
 • اگر دستگاه ایراد فنی نداشت و باز هم دچار لرزش و صدا شد، می توانید برطرف مشکل از تشک لاستیکی بهره ببرید.
 • اصلی ترین دلیل لرزش تردمیل مربوط به تسمه آن است.

آنالیز اجمالی مسائل تردمیل

اگر صاحب باشگاه هستید، حتما می دانید که یکی از دستگاه های پرطرفدار و البته پردردسر، تردمیل است! ساختار این دستگاه به گونه ای است که برای تحمل ضربات ناشی از دویدن انسان مقاوم سازی شده، اما به مرور زمان دچار فرسایش می گردد و احتیاج به تعمیر پیدا می نماید. البته ارورهای تردمیل در اغلب موارد به شما در راستای برطرف مشکل یاری خواهند کرد!

بعلاوه اگر در خانه از تردمیل استفاده می کنید، ممکن است تا به امروز مجبور شده باشید جهت تعمیرات تردمیل از متخصصین مربوطه خواسته باشید که به منزلتان بیایند و مشکل دستگاه را برطرف نمایند. به طور خلاصه، مسائلی که ممکن است برای این دستگاه ورزشی پیش بیاید، عبارتند از:

 1. دیده شدن عکس کلید بر روی مانیتور
 2. ظاهرشدن ارور E1 پس از استارت تردمیل
 3. شل شدن تسمه و لیز خوردن بر روی آن یا جمع شدن تسمه
 4. روشن نشدن تردمیل
 5. کار نکردن بعضی از دکمه های مانیتور
 6. ایجاد بوی سوختگی از تردمیل
 7. خاموش شدن یا ریستارت شدن اتوماتیک تردمیل
 8. برق داشتن بدنه دستگاه
 9. عدم نمایش ضربان قلب
 10. کار نکردن موتور شیب تردمیل

سرویس تعمیر تردمیل را از کارشناسان کاربلد خبرنگاران بخواهید!

 • تعمیر تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال
 • برطرف مسائل صدای زیاد تردمیل
 • تنظیم سرعت تردمیل
 • برطرف ارورهای تردمیل
 • برطرف مشکل روشن نشدن تردمیل
تعمیرات تردمیل با تیم کاربلد خبرنگاران

سرویس تعمیر تردمیل را از کارشناسان کاربلد خبرنگاران بخواهید!

 • تعمیر تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال
 • برطرف مسائل صدای زیاد تردمیل
 • تنظیم سرعت تردمیل
 • برطرف ارورهای تردمیل
 • برطرف مشکل روشن نشدن تردمیل
تعمیرات تردمیل با تیم کاربلد خبرنگاران

دلیل لرزش تردمیل چیست؟

هنگام راه رفتن بر روی تردمیل، صدای گام های شما با صدای موتور و تسمه همراه شده و سروصدا ایجاد می نماید. این صدا زمانی که آغاز به دویدن کنید، دوچندان خواهد شد که البته تا یک حد مشخصی کاملا طبیعی است. یکی از نشانه های خراب شدن تردمیل، افزایش سروصدای دستگاه است!

این صدا گاهی اوقات به حدی زیاد می گردد که ممکن است با خود فکر کنید تردمیل در حال متلاشی شدن است! سوالی که بسیاری از کاربران می پرسند این است که چه چیزی باعث ایجاد ناگهانی این مشکل شده و راه چاره آن چیست؟ در ادامه به طور کامل به توضیح پاسخ این سوال خواهیم پرداخت:

1. مسدود شدن موتور تردمیل

اگر مدت زمان زیادی است که از تردمیل خود استفاده می کنید و به تازگی دچار لرزش ها و صداهای ناهنجار شده، احتمالا موتور دستگاهتان با گردوغبار مسدود شده است!

علاوه بر این، از آنجایی که استفاده از تردمیل سبب ایجاد الکتریسیته ساکن می گردد، پرز، مو و غبار را جذب نموده و همین امر به موتور آسیب می زند. به همین خاطر توصیه می کنیم به صورت روتین، موتور را تمیز کنید و روند تست موتور تردمیل را پشت سر بگذارید.

2. عدم تنظیم تسمه ها

یکی از مواردی که به عنوان اصلی ترین دلیل لرزش تردمیل شناخته می گردد، تنظیم نبودن تسمه تردمیل مطابق دفترچه راهنمای دستگاه است.

بعلاوه اگر دستگاه روی سطح صاف تنظیم نشده باشد، خیلی زود تسمه ها از مسیر خارج شده و لرزش و سروصدای زیادی ایجاد می نمایند.

3. خراب شدن قطعات اصلی

گاهی اوقات دلیل لرزش مربوط به خراب شدن قطعات اصلی تردمیل است. اگر سن تردمیل زیاد باشد، ممکن است چند قطعه از آن باهم از کار بیفتند که این مسئله موجب تشدید خرابی تردمیل خواهد شد.

برای از بین بردن لرزش تردمیل چه کار کنیم؟

به منظور برطرف صدای زیاد تردمیل و لرزش آن، ضروری است دستگاه را به طور اصولی و استاندارد چک نموده و در صورت احتیاج قطعات آسیب دیده را تعمیر کنید.

در این بخش، با جزئیات بیشتری به راه های کاهش صدای تردمیل اشاره خواهیم داشت:

1. روغن کاری تسمه و سایر قطعات

اگر به طور منظم تسمه تردمیل را روغن کاری کنید، می بینید که دستگاه تان همیشه در برترین شرایط ممکن کار می نماید! براساس توصیه کارشناسان و تعمیرکاران، بهتر است هر 3 ماه یک بار، 28 گرم روغن را برای روغن کاری به کار ببرید.

این کار در کاهش صدا و لرزش تاثیر چشمگیری دارد. بدین منظور، بایستی مراحل زیر را طی کنید:

 1. دستگاه را خاموش و از برق جدا کنید.
 2. دست خود را زیر تسمه که در انتهای موتور قرار گرفته است بلغزانید و و آن را از عرشه جدا کنید.
 3. تا جایی که ممکن است لوله روان کاری را به مرکز عرشه نزدیک کنید.
 4. به آهستگی اپلیکاتور را از مرکز به لبه تسمه حرکت دهید و همزمان بطری روغن را فشار دهید.
 5. مراحل یک تا 3 را در جهت مخالف نیز انجام دهید.
 6. پس از پیمودن این مراحل، دستگاه را روشن نموده و 3 تا 5 دقیقه اجازه دهید تا روغن به صورت مساوی بر روی تسمه پخش گردد.

محاسبه رایگان هزینه تعمیر تردمیل در محل!

6. تمیز کردن تردمیل

پس از هر بار استفاده از دستگاه، ضروری است بخش های مختلف را تمیز و خشک کنید. این کار باعث جلوگیری از اجتماع آلودگی در بخش های مختلف و لرزش خواهد شد.

بعلاوه می توانید در چنین مواقعی، از شوینده های ملایم برای تمیز کردن تسمه تردمیل استفاده نمایید تا با مشکل خاموش شدن ناگهانی تردمیل روبرو نشوید.

7. رعایت روتین نگه داری

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که عدم نگهداری مناسب از تردمیل، بعدها شما را دچار مشکل خواهد نمود!

بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از بروز هرگونه آسیب جدی، به صورت روتین از سلامت دستگاه اطمینان حاصل کنید. برای تمیزکاری تردمیل خود می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تسمه ها را همیشه روغن کاری کنید و اجازه ندهید قطعات دستگاه خشک شوند!
 2. موتور را به طور کامل تمیز نمایید.
 3. پیچ و مهره ها را کنترل نموده و سفت کنید.

8. استفاده از تشک لاستیکی

یکی دیگر از راه های برطرف کردن لرزش تردمیل و کاهش صدای آن، به کارگیری تشک های لاستیکی است. البته این راه چاره زمانی موثر است که قطعات دستگاه سالم باشند و شما بخواهید صدا و لرزش اضافی آن را از بین ببرید.

خوب است بدانید که این تشک های لاستیکی از آسیب به پاها در برابر ضربات مکانیکی نیز محافظت می نمایند.

بیشتر بخوانید: 3 دلیل لرزش تردمیل + راه چاره ها

سخن پایانی

دلیل لرزیدن تردمیل چیست؟ این سوالی است که احتمالا برای شما هم پیش آمده است! امروزه دلایل مختلفی سبب شده تا بیشتر افراد به ورزش در خانه رو بیاورند و بر همین اساس اقدام به خرید دستگاه های مختلف ورزشی نموده اند.

یکی از دستگاه هایی که در خانه و باشگاه هواداران زیادی دارد، تردمیل است. برای آن که بتوانید طول عمر این دستگاه ورزشی را بیشتر کنید، ضروری است نکات نگهداری آن را همیشه در نظر داشته باشید. یکی از مسائل شایعی که کاربران با آن روبه رو می شوند، لرزش و سروصدای زیاد است. در این مقاله، سعی بر آن داشتیم تا دلیل لرزش تردمیل را آنالیز نموده و راه چارههایی جهت برطرف کردن آن مطرح کردیم.

شما می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید تا پاسخ خود را از کارشناسان خبرنگاران دریافت کنید. بعلاوه نباید فراموش کنید برای سرویس، عیب یابی و تعمیر لرزش تردمیل خانگی و باشگاه در محل، تیم متخصصین خبرنگاران در کنار شما خواهند بود. کافی ست سفارش خود را در سایت خبرنگاران ثبت کنید یا با شماره 1471 تماس بگیرید.

منبع: آچاره
انتشار: 11 آبان 1401 بروزرسانی: 11 آبان 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1666

به "3 دلیل لرزش تردمیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 دلیل لرزش تردمیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید