ابزار جدید هوش مصنوعی فتوشاپ انتخاب یک شی در تصویر را بسیار آسان نموده است

به گزارش مجله فناوری، شرکت ادوبی سال گذشته، ابزار جدیدی به نام Select Subject روی فتوشاپ قرار داد که انتخاب یک سوژه یا شی در یک تصویر را به شدت آسان می کرد.

ابزار جدید هوش مصنوعی فتوشاپ انتخاب یک شی در تصویر را بسیار آسان نموده است

این ابزار برای آغاز نقطه بسیار خوبی بود ولی یک مشکل بزرگ داشت. این ابزار براساس تصویر وارد شده عمل می کرد و اگر شما می خواستید یک شی را به صورت کاملا مجزا انتخاب کنید؛ باید کارهای اضافه دیگری هم انجام می دادید.

اکنون، در نسخه جدید فتوشاپ شاهد ابزار هوش مصنوعی به نام Object Selection هستیم که واقعا انتخاب یک سوژه یا شی در هر تصویری را فوق العاده آسان نموده است. این ابزار در کنار ابزارهای معروف دیگری مانند magic wand و quick selection عرضه شده و به صورت مستطیلی شکل است.

تمام کاری که شما باید برای انتخاب یک سوژه در عکس انجام دهید؛ قرار دادن آن سوژه در مستطیل ابزار Object Selection تا فتوشاپ به طور اتوماتیک و هوشمندانه ای آن چیزی که می خواهید جداسازی کنید را انتخاب کند.

به طور مثال، می توانید یک نفر را از میان دوستان خود انتخاب یا فردی که دوست ندارید را از عکسی حذف کنید. با زوم کردن روی تصاویر، می توانید شاهکارهای دیگری هم انجام دهید.

پیشرفت هوش مصنوعی ادوبی

این ابزار تنها برای حذف سوژه ها از تصویر نیست و می توانید با یاری آن سوژه های جدیدی به تصویر اضافه کنید. مثلا، بشقاب ها و غذاهای جدیدی به تصویر اضافه کنید یا با ابزارهای Select و Mask روی فضاهای کاری، لبه های پروژه ها و بعضی ماسک ها کار کنید.

البته، این ابزار هرگز کامل نیست ولی هنگامی که بخواهید روی موضوع های پیچیده کار کنید یا بخواهید یک شی را در تصویری شلوغ و چند لایه انتخاب کنید؛ ابزار Object Selection باعث صرفه جویی در زمان می گردد.

شرکت ادوبی در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ است و مطمئن باشید در آینده شگرهای بیشتری از آن خواهیم دید. همین طور، دقت و کیفیت این ابزارها به مرور زمان بهتر می گردد.

این ابزارها اگرچه ویرایش تصاویر را برای کاربران مبتدی آسان تر می نمایند ولی شاید باعث رنجش خاطر کاربران حرفه ای فتوشاپ گردد. روزگاری نه چندان دور، انتخاب یک سوژه در عکس تکنیکی بود که باید برای یادگیری آن چندین جلسه آموزش می دیدید.

منبع: + و +

منبع: یک پزشک
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 43

به "ابزار جدید هوش مصنوعی فتوشاپ انتخاب یک شی در تصویر را بسیار آسان نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار جدید هوش مصنوعی فتوشاپ انتخاب یک شی در تصویر را بسیار آسان نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید