اجرای 17هزار و 300 گشت نظارت و کنترل از اماکن تاریخی خراسان شمالی

به گزارش مجله فناوری، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: 17هزار و 300 مورد گشت نظارت و کنترل در راستای حفاظت از اماکن تاریخی استان در 9ماهه امسال انجام شد.

اجرای 17هزار و 300 گشت نظارت و کنترل از اماکن تاریخی خراسان شمالی

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، سرهنگ حسین اصغر قنبرزاده روز چهارشنبه 24 دی ماه 99 با اعلام این مطلب، اظهار کرد: در جریان این گشت زنی ها، حفاری های غیرمجاز، تخریب، ساخت وساز و تجاوز به حریم آثار تاریخی استان مورد آنالیز قرار می گیرد.

او اضافه کرد: در راستای انجام وظایف قانونی و حفاظت از اماکن، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول وزارت، گشت زنی و بازدید مستمر از سوی مأموران یگان حفاظت استان انجام می گردد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی اعلام کرد: در 9ماهه امسال، 65 مورد کشف اشیای اصلی و جعلی و 10 مورد نیز کشف فعالیت غیرمجاز در مورد دستگاه فلزیاب انجام گرفت و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

او بازدیدهای دوره ای از اماکن، تجهیزات، اموال منقول و غیرمنقول سازمان، حفظ نظم و امنیت موزه ها، گنجینه ها، بناها و مجموعه های تاریخی را از جمله وظایف نیروهای این یگان برشمرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 939

به "اجرای 17هزار و 300 گشت نظارت و کنترل از اماکن تاریخی خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 17هزار و 300 گشت نظارت و کنترل از اماکن تاریخی خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید