استاندار: تهران همچنان در شرایط شکننده کرونایی قرار گرفته است

به گزارش مجله فناوری، استاندار تهران با اشاره به فرایند کاهش تعداد مبتلایان و فوتی های کرونا در این استان گفت: نمی توان گفت که این استان از شرایط قرمز خارج شده است چون همچنان در شرایط شکننده ای به سر می برد.

استاندار: تهران همچنان در شرایط شکننده کرونایی قرار گرفته است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه افزود: در صورتی که مردم شرایط محدودیت های هوشمند کنونی را که منجر به کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها شده است را ادامه ندهند و به شرایط عادی برگردند، بار دیگر شاهد فرایند رشد تعداد مرگ و میر و مبتلایان خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اکنون در کشور و از جمله استان تهران، شاهد فرایند کاهشی آمار مبتلایان و فوتی ها هستیم اما در این فرایند نباید عادی سازی رخ دهد.

محسنی بندپی اظهارداشت: آنچه که تا به امروز منجر به کاهش تعداد بستری و مرگ و میر شده، اجرای دقیق محدودیت های هوشمند بوده، افزایش غربالگری و منع تردد شبانه بوده است.

استاندار تهران با تاکید بر لزوم تداوم حساسیت در اجرای محدودیت های هوشمند گفت: برای رسیدن به شرایط پایدار همچنان باید این محدودیت ها با دقت اجرا و اعمال شود.

وی گفت: در هر زمانی که فکر کنیم به شرایط عادی بازگشته ایم، بدون شک شاهد افزایش تعداد بستری و فوت هموطنان خواهیم بود.

محسنی بندپی به آخرین شرایط تعداد مبتلایان و فوتی های استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: اکنون اگر روزانه اعلام می شود که 130 فوتی داریم، 30 مورد مربوط به استان تهران است و ما از 6 هزار و 800 بستری در نیمه آبان به 2 هزار و 400 مورد رسیده ایم.

استاندار تهران گفت: اگر بر اساس مصوبات و تصمیم های ستاد ملی کرونا که وضع و اعلام می شود، اقدام کنیم، می توانیم امیدوار به مدیریت شرایط موجود باشیم.

به گفته وی اکنون شرایط تهران بین شرایط قرمز و نارنجی است و نمی توان با توجه به علائمی که ویروس

کرونا هر روز از خود نشان می دهد، پیش بینی خاصی در خصوص تداوم این شرایط داشت.

ستاد ملی از ابتدای آذر ماه که تعداد فوتی های ناشی از کرونا به نزدیک 500 نفر رسیده بود، اجرای طرح محدودیت های هوشمند را در دستور کار قرار داد تا بر اساس آن فعالیت واحدهای صنفی محدود، تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 بامداد ممنوع و تردد بین شهری غیر مجاز اعلام شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 927

به "استاندار: تهران همچنان در شرایط شکننده کرونایی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار: تهران همچنان در شرایط شکننده کرونایی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید