اعضای جدید شورای عالی نمایش سیمای استان ها معرفی شدند

به گزارش مجله فناوری، در نشستی با حضور معاون استان ها، اعضای جدید شورای عالی نمایشی مرکز سیمای استان ها معرفی شدند.

اعضای جدید شورای عالی نمایش سیمای استان ها معرفی شدند

به گزارش گروه فرهنگی مجله فناوری، نشست شورای عالی نمایشی مرکز سیمای استان ها با حضور معاون رسانه ملی و اعضای جدید این شورا برگزار شد.

دارابی معاون امور استان های صدا و سیما طی سخنانی با اشاره به اهمیت آثار نمایشی در مراکز استانی اظهار کرد: این شورا باید سیاست گذاری، برنامه ریزی و راهبری محتوای آثار نمایشی اعم از سریال ها، مینی سریال ها و فیلم های تلویزیونی را در مراکز صدا و سیما انجام دهد.

وی افزود: ارتقاء محتوایی فیلمنامه ها یکی از اصول اساسی کار به شمار می رود چه اینکه متون فاخر و ناظر به نیاز های مردمی، منجر به تولید آثار ماندگار و پر مخاطب می شوند.

معاون امور استان های رسانه ملی گفت: اولویت های تولید در هر استان باید شناسایی شوند و سپس در چارچوب حفظ و تقویت استقلال ملی، صیانت از زبان فارسی و توسعه پایدار در استان ها به تولید آثار نمایشی پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه ضوابط و استاندارد های تولید در این شورا مشخص شوند گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی در مراکز با حضور اعضای شورای عالی امری ضروری است.

دارابی ادامه داد: معرفی اقوام، قهرمانان ملی و استانی و تقویت فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی در هر منطقه با تکیه بر ظرفیت های خرده فرهنگ های بومی در قالب سریال های زیبا و فاخر، یکی از کارکرد های اینگونه آثار محسوب می شود.

در ابتدای این نشست گزارشی از فعالیت شورا از سال 95 تا کنون ارائه شد و اعضای جدید شورا شامل آقایان پرویز شیخ طادی، مهدی فرجی، تاجبخش فنائیان، حسن اسلامی مهر، محمدرضا معصوم زادگان، رحمان سیفی آزاد، ناصر هاشم زاده، حبیب الله بهمنی، غلامرضا الماسی و خانم ها نرگس آبیار و زهره ضرابی مقدم هم به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

ضرورت معرفی و شناسایی استعداد های جوان در حوزه های مختلف نمایشی یکی از این موضوعات بود چه اینکه به نظر اعضا، هنرمندان متعددی در مراکز حضور دارند و تولید آثار نمایشی فضای خوبی برای معرفی آن ها و ایده هایشان خواهد بود.

توجه به فیلمنامه های خوب، شناسایی نویسندگان و پرورش ایده های مناسب و توجه به پیوست پژوهشی پیش از نگارش فیلمنامه ها و همچنین مشخص برآورد ها بر اساس کیفیت آثار، از دیگر مواردی بودند که اعضای این شورا مورد توجه قرار دادند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 120

به "اعضای جدید شورای عالی نمایش سیمای استان ها معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای جدید شورای عالی نمایش سیمای استان ها معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید