اخبار سیاسی

پیش بینی جمعیت ایران در سال 1430

پژوهشکده آمار ایران در یک پژوهش به قلم الهام فتحی، جمعیت گذشته، حال و آینده را مورد آنالیز قرار داده است که یک نسخه از این پژوهش در اختیار خبرگزاری ایرنا نهاده شد.

19 تیر 1399

زلزله 7 ریشتری در کمین تهران، گسل مشا همچنان تهدید می کند

رضا کرمی محمدی گفت: گسل مشا که نسبتا پرقدرت است فشار زیادی روی پوسته زمین ایجاد کرده که هر لحظه امکان آزاد شدن تا 7 ریشتر را دارد و می تواند گسل شمال تهران را نیز تحریک کند.

19 تیر 1399

هتل ها از چه زمانی آغاز به فعالیت می کنند؟

با شیوع گسترده ویروس کرونا یکی از نخستین مشاغلی که تعطیل شد، هتلها بودند و حالا با فرایند رو به کاهش آمار مبتلایان هتلها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

18 تیر 1399

اجرای اقدامات اعتمادساز برای تحریک تقاضا و جلب توجه گردشگران

معاون گردشگری گفت: در شرایط حاضر ناشی از بحران ویروس کرونا، اقدامات اعتمادساز از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای تحریک تقاضا و جلب توجه گردشگران داخلی و خارجی در دستور کار قرار گرفته است و انتظار می رود سایر ذی نفعان به ویژه بخش خصوصی...

14 تیر 1399

ابراز بدبینی مجلس اروپا درباره آینده مذاکرات پسابرگزیت

معاون رئیس مجلس اروپا با اشاره به بی اعتمادی بالا در طرفین مذاکرات پسابرگزیت درباره آینده این مذاکرات و دستیابی به توافقی در دوران گذار ابراز بدبینی کرد.

13 تیر 1399

تشریح برنامه تمرینی شاگردان محمد بنا در دوران قرنطینه

به گزارش خبرنگاران، پس از تعطیلی اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی به دلیل شیوع ویروس کرونا، شاگردان محمد بنا به شهرهای خود بازگشتند تا تمرینات خود را بطور انفرادی و در قرنطینه انجام دهند. کادر فنی بلافاصله برنامه های تمرینی این فرنگی کاران را تدوین و با راه...

10 تیر 1399

انتشارات سروش کتاب اسلام هراسی را معرفی می کند

به گزارش خبرنگاران، کتاب حاضر ششمین کتاب از مجموعه غرب شناسی این انتشارات است. پس از واقعه 11 سپتامبر در نتیجه نوع خبررسانی و فضای رسانه ای ایجاد شده در ذهن بسیاری از آمریکایی ها، اسلام مترادف با خاورمیانه، مرد مسلمان مترادف با خشونت، و زن مسلمان مترادف...

9 تیر 1399

پامپئو: برای وقوع هر احتمالی در کره شمالی آمادگی داریم

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این کشور برای هرگونه اتفاقی در کره شمالی آمادگی دارد و تحولات پیونگ یانگ را با دقت رصد می کند.

8 تیر 1399

افشای اسرار نظامی کره جنوبی توسط سفیر آمریکا ناخرسندی سئول را به دنبال داشت

توییت اخیر سفیر آمریکا در کره جنوبی درباره ورود پهپاد گلوبال هاوک به کره جنوبی جنجال هایی را درباره درستی افشای اسرار نظامی حساسی که سئول نمی خواهد آنها را علنی کند، به دنبال داشته است.

3 تیر 1399

شکست اوپک در برابر کرونا ، دولتِ نفتی بدون فروش چه خواهد کرد؟

یکی از اصلی ترین منایع بودجه کشور نفت است که با گسترش کرونا و کاهش تقاضا و سقوط ارزش نفت در بازار های جهانی، می تواند مسائل جدی نظیر تورم برای اقتصاد ایران به دنبال داشته باشد.

31 خرداد 1399

جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در زاهدان خاتمه یافت

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برگزاری جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی در هنرهای گرافیک در حد و اندازه یک انقلاب فرهنگی در سیستان و بلوچستان است.

31 خرداد 1399

شرایط و نحوه پرداخت وام حمایتی کسب و کارها، به محض فروکش کردن کرونا، تقاضای کل اقتصاد فعال خواهد شد

منصوری گفت: تسهیلات با نرخ سود 12درصدی ارائه می شود برای بنگاه های یک نفره 12 میلیون تومان است که شامل دستمزد و درصدی باقی مانده سرمایه در گردش می شود.

30 خرداد 1399

ایتالیا فعالیت مالی را از سر می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جوزپه کنته نخست وزیر ایتالیا در حالی که خود را مهیای برطرف مرحله ای محدودیت های کرونایی می کند؛ از مجوز شروع به فعالیت کارخانه ها و سایت های عمرانی از تاریخ 4 ماه میلادی می (15 اردیبهشت) اطلاع داد.

29 خرداد 1399

راهنمای سفر به اصفهان

راهنمای سفر به اصفهاناصفهان به دلیل بناها و شاهکارهای معماری بی نظیرش شهرتی عالمگیر دارد و به لحاظ تاریخی بسیار غنی می باشد. شهر اصفهان در طول تاریخ چند بار پایتخت سلسله های مختلف بوده و به همین دلیل پر از آثار تاریخی زیباست که بازدید از آن ها میتواند...

26 خرداد 1399

دفاع نیمه حضوری از خاتمه نامه در دانشگاه آزاد، بهره مندی دانشجویان از اینترنت رایگان

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به بهره مندی دانشجویان این دانشگاه از اینترنت رایگان برای حضور در کلاس مجازی، گفت: احتمال برگزاری امتحانات سرانجام ترم دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت حضوری وجود دارد.

26 خرداد 1399

آمار جهانی کرونا، تاخت و تاز ویروس در برزیل؛ 33000 نفر مبتلا شدند!

طبق آخرین آمار جهانی تا به امروز 7 میلیون و 458 هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند؛ کشور برزیل در 24 ساعت گذشته با افزایش 33 هزار مبتلا به مجموع 775 هزار مبتلا رسید.

24 خرداد 1399

گفتگوی تلفنی خلیلزاد با وزیر خارجه هند درباره فرایند صلح افغانستان

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان طی یک تماس تلفنی با جی شنکر، وزیر خارجه هند درباره فرایند صلح افغانستان گفتگو کرد.

23 خرداد 1399

رشد 60 درصدی مقالات پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10 درصد برتر علمی بین المللی

مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند گفت: تعداد مقالات چاپ شده اعضای هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10درصد برتر علمی بین المللی در سال 98 نسبت به سال 97 رشد 60 درصدی داشته است.

19 خرداد 1399

ضرورت التیام زخم های عمیق صنعت گردشگری

ایسنا/ براساس سخنان یک فعال گردشگری، در شرایط بحرانی فعلی ضرورت التیام زخم های عمیق صنعت گردشگری بچشم می آید.

19 خرداد 1399

ملاقات ترامپ از کلیسا خشم اسقف آمریکایی را برانگیخت

اسقف کلیسای اِپیسکوپِیلیِن (اسقفی) واشنگتن گفت از ملاقات نمایشی دونالد ترامپ از کلیسای متبوعش خشمگین است.

14 خرداد 1399
تعداد: (119)