افتتاح هتل بیمارستان حکیم در دهه فجر، پیشرفت 65 درصدی بزرگترین هتل 5 ستاره کرمانشاه

به گزارش مجله فناوری، اصغر رشنو بااشاره به بازدید اخیر نماینده نهاد ریاست جمهوری از تعدادی از پروژه های جهش فراوری حوزه گردشگری استان، اظهارکرد: در این بازدید آخرین شرایط چهار پروژه هتل بیمارستان حکیم، هتل بیمارستان ماد، بزرگترین هتل پنج ستاره کرمانشاه و پروژه کریدور بیستون به تاق بستان مورد آنالیز و ارزیابی نهاده شد.

افتتاح هتل بیمارستان حکیم در دهه فجر، پیشرفت 65 درصدی بزرگترین هتل 5 ستاره کرمانشاه

وی اضافه نمود: هتل بیمارستان حکیم یکی از پروژه های مهم درحال ساخت حوزه گردشگری استان است که سرمایه گذاری آن توسط حدود 50 پزشک کرمانشاهی اجرا شده است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان این پروژه را یکی از مدرن ترین هتل بیمارستانهای کشور خواند و اضافه نمود: تنها حدود دو تا سه نمونه از این هتل ها در ایران وجود دارد که می تواند در حوزه توریسم درمانی در استان تحولات خوبی ایجاد کند.

وی از پیشرفت بیش از 95 درصدی این پروژه خبرداد و اضافه نمود: تا به امروز برای این پروژه حدود 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و طبق برنامه تا 22 بهمن سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته این مسئول، تجهیزات این هتل بیمارستان مدرن هم خریداری شده و به محض سرانجام ساخت، کار نصب تجهیزات صورت خواهد گرفت.

این بیمارستان در شهرک مسکن کرمانشاه نهاده شده است.

پیشرفت 70 درصدی پروژه هتل بیمارستان ماد

رشنو اشاره ای هم به پروژه هتل بیمارستان ماد کرمانشاه داشت و گفت: این پروژه نیز که با سرمایه گذاری تعدادی از پزشکان کرمانشاهی درحال ساخت است، هم اکنون حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآور شد: این هتل بیمارستان که در جنب هتل پارسیان واقع شده، حدود 40 تخت بستری و تعداد زیادی کلینیک های تخصصی دارد و تا به امروز حدود 60 میلیارد تومان اعتبار برای آن صرف شده است.

پیشرفت 60 درصدی عظیمترین هتل 5 ستاره کرمانشاه

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان در ادامه به بازدید نماینده نهاد ریاست جمهوری از عظیمترین هتل پنج ستاره کرمانشاه واقع در بلوار تاق بستان اشاره نمود و گفت: این پروژه در حال حاضر حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه تا به امروز بالغ بر 100 میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار صرف شده، گفت: عظیمترین هتل پنج ستاره کرمانشاه حدود 22 هزار متر مربع زیربنا دارد و در چهار و نیم طبقه ساخته می گردد و شامل بخش هایی همچون اتاق های هتل، استخر، سالن اجتماعات، رستوران سنتی، حمام سنتی و ... است.

به گفته این مسئول درصورت تزریق به موقع اعتبار این پروژه ظرف 18 ماه آینده افتتاح خواهد شد.

این مسئول یادآورشد: فاز دوم عظیمترین هتل پنج ستاره کرمانشاه، پروژه عظیم پارک آبی خواهد بود که پس از تکمیل پروژه هتل، عملیات اجرایی پارک آبی هم شروع خواهد شد.

کریدور بیستون - تاق بستان و ظرفیت ایجاد 5000 شغل مستقیم

وی اظهار کرد: در بازدیدی هم که از پروژه کریدور گردشگری بیستون به تاق بستان صورت گرفت، پتانسیل های این پروژه برای ایجاد حدود پنج هزار شغل با اتمام کامل آن مورد آنالیز نهاده شد.

رشنو تاکید نمود: پروژه کریدور بیستون به تاق بستان عظیمترین پروژه گردشگری استان است که در راستای 30 کیلومتری اجرا می گردد و در این راستا رسته های شغلی مختلفی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی سوغات فروشی نیز در این راستا مشغول به فعالیت هستند، گفت: یکی از اولویت هایی که با اجرای این پروژه آن را مورد توجه قرار داده ایم، تثبیت حدود 500 شغلی است که هم اکنون در این سوغات فروشی ها وجود دارد که باید در کنار ایجاد شغل های جدید این مشاغل را هم حفظ کنیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 933

به "افتتاح هتل بیمارستان حکیم در دهه فجر، پیشرفت 65 درصدی بزرگترین هتل 5 ستاره کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح هتل بیمارستان حکیم در دهه فجر، پیشرفت 65 درصدی بزرگترین هتل 5 ستاره کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید