افزودن 900 تخت به ظرفیت های اقامتی سمنان، افتتاح 3هتل تا دو ماه دیگر

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران/سمنان معاون سرمایه گذاری و طرح های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برنامه ریزی برای افزودن 900 تخت اقامتی بر ظرفیت زیرساخت های گردشگری در این استان خبر داد.

افزودن 900 تخت به ظرفیت های اقامتی سمنان، افتتاح 3هتل تا دو ماه دیگر

محمد طاهریان در گفت وگو با خبرنگار مجله فناوری، از افتتاح سه هتل در این استان تا انتها امسال خبر داد و اظهار کرد: این هتل ها به تنهایی 120 تخت به ظرفیت های اقامتی در این استان اضافه می کنند.

وی با بیان این که دولت یازدهم در این چند سال توجه بسیار ویژه ای به حوزه گردشگری داشته است، اضافه کرد: استان سمنان نیز به تبع این سیاست های کلان برنامه ریزی جامعی برای افزایش و توسعه زیرساخت های گردشگری داشته که راه اندازی چندین هتل، مرکز اقامتی و مراکز بوم گردی از این جمله اند.

معاون سرمایه گذاری و طرح های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با اذعان به این که توجه به صنعت گردشگری در سطح استان سمنان به عنوان یک نیروی محرک اقتصادی تا حد بسیاری مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: توجه به این صنعت پردرآمد در استان سمنان به گونه ای است که گردشگری از محورهای اصلی در سند ششم توسعه این استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت های این استان در حوزه گردشگری، گفت: با توجه به افزایش حجم گردشگر عبوری از استان سمنان که در کمترین ارزیابی ها رقمی بالغ بر 12 میلیون نفر در سال برآورد شده؛ نیاز جدی به تاسیسات اقامتی در راستای جذب گردشگران و توسعه فضاهای گردشگری امری ضروری و حیاتی است که می تواند ضریب توفیق استان در این حوزه را تا حد زیادی افزایش دهد.

این مقام مسئول با اظهار خرسندی از فرصت های ایجاد شده در دوران پسابرجام و ترغیب بیش از پیش بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان، اضافه کرد: با این تغییرات به لطف خداوند تا به امروز در استان سمنان با افزایش دو برابری سرمایه گذاری ها در حوزه ایجاد زیرساخت های اقامتی روبرو بودیم.

احداث 19 واحد بزرگ گردشگری سرمایه گذاری 3600میلیاردی در استان

معاون میراث فرهنگی استان سمنان ادامه داد: در حال حاضر 19 واحد بزرگ گردشگری با حجم سرمایه گذاری بیش از سه هزار و 600 میلیارد ریال در سراسر این استان در حال احداث است.

وی از افتتاح سه هتل در این استان با حجم سرمایه گذاری بیش از 200 میلیارد ریال خبر داد و اضافه کرد: این هتل های سه گانه که 120 تخت ظرفیت دارند تا انتها سال 1395 به بهره برداری نهایی می رسند.

طاهریان با بیان این که پروژه های در حال احداث این استان به همین چند هتل محدود نمی شوند، اظهارامیدواری کرد: با تکمیل و بهره برداری از 17 پروژه دیگر بیش از 900 تخت به ظرفیت های اقامتی در این استان تاریخی و چهار اقلیم اضافه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 326

به "افزودن 900 تخت به ظرفیت های اقامتی سمنان، افتتاح 3هتل تا دو ماه دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزودن 900 تخت به ظرفیت های اقامتی سمنان، افتتاح 3هتل تا دو ماه دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید