الگوی احتمالی بورس امروز 21 دی 1400

به گزارش مجله فناوری، خبرگزاری خبرنگاران- سناریوی احتمالی معاملات بازار سهام در روز سه شنبه چگونه می تواند باشد؟ تحلیلگران چه پیش بینی از بورس امروز 21 دی ماه دارند؟

الگوی احتمالی بورس امروز 21 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، معاملات بازار سهام در روز سه شنبه 21 دی ماه 1400 می تواند با تغییر جهت شاخص کل بورس همراه باشد. البته این سناریوی احتمالی در صورتی می تواند محقق شود که فرایند تحلیلی و منطقی جریان فعلی بازار تداوم یابد.

بازار در روزهای شنبه تا دوشنبه در یک سیکل نزولی در انتها معاملات روز دوشنبه با کاهش تخلیه فشار عرضه ها روبه رو بود و به نوعی با مقاومت بازار، کشش بیشتری برای ریزش وجود نداشت.

سیگنال شاخص های عملکردی به بورس و فرابورس

شاخص کل بورس اگر چه در نیمه ابتدایی کانال 1.3 میلیون واحد دنبال می شود اما نکته اساسی اینجاست که در صورت الگوبرداری بازار از فرایند جریان معاملات و توان سمت عرضه و تقاضا، احتمالا در روز سه شنبه سناریوی مقاومت دوباره در سمت تقاضا و حتی در خوش بینانه ترین حالت تغییر جهت شاخص کل بورس را ببینیم. از شدت خروجی پول حقیقی ها کاسته شده اما ارزش معاملات خُرد همچنان پایین ارزیابی می شود.

تعداد نمادهای دارای صف خرید نیز خود را به تعداد نمادهای دارای صف فروش رسانده اند و شکاف ارزش صف های فروش و خرید هم کم شده است. در این مختصات احتمال دارد که با توجه شاخص های عملکردی بازار سهام، بازار در روز سه شنبه دوباره شاهد مقاومت خریداران برای جلوگیری از ریزش بیشتر شاخص کل بورس باشد. در یک رویکرد خوش بینانه هم بازار می تواند شاهد تغییر جهت شاخص کل بورس باشد.

نظرسنجی اقتصادنیوز: رویکرد خوش بینانه به بورس و فرابورس

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز نشان می دهد که بازار سهام در روز سه شنبه مقاومت خریداران را همچنان با خود یدک می کشد و این در حالی است که با ریزش قیمت دلار به کانال 27 هزار تومان که نمادهای دلاری و صادرات محور را با سیگنال مسکوت و در فاز نزولی قرار داده است، شرایط برای صعود دوباره شاخص سخت و سخت اما غیرممکن نیست.

فعالان و تحلیلگران بورس معتقدند تغییر جهت شاخص کل بورس خوش بینانه است. معاملات روز سه شنبه همچنان از سیگنال های مربوط به وین، نرخ دلار و رویدادها و اخبار بودجه 1401 (همچون تعیین تکلیف دلار 4200 تومانی) تاثیر میگیرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1506

به "الگوی احتمالی بورس امروز 21 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوی احتمالی بورس امروز 21 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید