بشار اسد: کار و فراوری در شرایط جنگ، دفاع از میهن است

به گزارش مجله فناوری، رئیس جمهور سوریه امروز در بازدید از منطقه صنعتی حسیاء در استان حمص سوریه که نخستین هدف گروه های تروریستی برای تجزیه سوریه بود، تاکید نمود کشوری که فراوری ندارد، مستقل نیست.

بشار اسد: کار و فراوری در شرایط جنگ، دفاع از میهن است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز از تعدادی از تأسیسات و کارخانه ها در شهر صنعتی حسیاء در حمص بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، بعضی از این کارخانه ها در شرایط سخت در طول جنگ تحمیلی علیه سوریه تأسیس شده و در حمایت از اقتصاد ملی و تأمین بخش مهمی از نیازهای بازار سوریه در زمینه های مختلف نقش داشته است.

بشار اسد در این بازدید با کارگران، تکنسین ها و صاحبان کارخانه ها دیدار کرد و در خصوص فرایند فراوری، نیازهای آن و راه های حمایت از این فرایند با آنها گفت وگو و تأکید کرد که افزایش فراوری مهمترین هدف برای پیشرفت اقتصاد و بهره گیری از ظرفیت های انسانی و فنی موجود است.

رئیس جمهور سوریه همچنین گفت: کشوری که فراوری نمی کند، کشور مستقلی نیست و کار در شرایط جنگ علاوه بر اینکه افتخار و اخلاق است، دفاع از میهن نیز شمرده می گردد.

حمص از نظر جغرافیایی عظیمترین استان سوریه است و با بیش از 42 هزار کیلومتر مربع، 22 درصد از خاک سوریه را دربرگرفته و پس از استان های دمشق و حلب سومین شهر عظیم سوریه از نظر جمعیت است و از همین رو اولین هدف گروه های مسلح از ابتدای بحران سوریه باشد.

حمص در مرکز سوریه واقع است و از شمال به حماه و از غرب به طرطوس و لبنان و از شرق به دیر الزور و رقه و از جنوب به دمشق و از جنوب شرقی به عراق و اردن متصل می گردد.

ارتش سوریه در اردیبهشت ماه 1393 شمسی با با بازپس گیری حمص و سرکوب گروه های تروریستی هدف آنها و گردانندگانشان در تجزیه و سپس محاصره دمشق و مناطق ساحلی دیگر را ناکام گذاشت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1140

به "بشار اسد: کار و فراوری در شرایط جنگ، دفاع از میهن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: کار و فراوری در شرایط جنگ، دفاع از میهن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید