تاثیر استامینوفن بر بیش فعالی بچه ها

به گزارش مجله فناوری، خراسان/ محققان در آنالیز داروی استامینوفن به نتیجه ای تلخ رسیدند. آن ها دریافتند فرزندان مادرانی که در دوره بارداری این قرص را مصرف می کردند، بعد از هفت سالگی دو برابر بیشتر از بچه ها دیگر بهبیش فعالی ADHD و مسائل رفتاری دیگر دچار می شوند. درحالی که از نظر پزشکان استامینوفن کم خطرترین مسکن برای زنان باردار است اما محققان می گویند حتی همین داروی به ظاهر کم خطر می تواند بر نوزادان متولد نشده آثاری جبران ناپذیر بگذارد.

تاثیر استامینوفن بر بیش فعالی بچه ها

محققان با آنالیز فرزند مادرانی که استامینوفن را در دوره بارداری مصرف نموده بودند، اعلام کردند که حتی یک بار در هفته خوردن این دارو می تواند بچه ها را در معرض مشکلاتی جدی قرار دهد. به همین دلیل به مادران آینده توصیه می نمایند که قبل از خوردن هر قرص، بار دیگر به ضرورت مصرف آن فکر نمایند و آثارش روی فرزندشان را نادیده نگیرند. از نظر آن ها انجام تمرین های تن آرامی می تواند حساسیت زنان به درد را کمتر و نیازشان به خوردن مسکن ها را تا اندازه ای رفع کند؛ در غیر این صورت خانم های استامینوفن دوست باید منتظر تولد فرزندی باشند که در مهارت های برقراری ارتباط ضعیف تر از دیگران است.

تاثیر این دارو حدود 12 دقیقه بعد از مصرف خوراکی آن آغاز می گردد. استامینوفن یک داروی ضد التهاب نیست و آثار ضد التهابی اندکی دارد.

مصرف زیاد استامینوفن می تواند موجب آسیب به کبد گردد و در برخی کشورها این دارو شایع ترین علت آسیب حاد کبدی است. استامینوفن یکی از شایع ترین داروهایی است که اوردوز می گردد. این دارو بدون نسخه پزشک قابل دسترس است.

منبع: مجله پزشکی

منبع: همگردی
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 502

به "تاثیر استامینوفن بر بیش فعالی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر استامینوفن بر بیش فعالی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید