تایپه: چین در حال شبیه سازی حمله به تایوان است

به گزارش مجله فناوری، وزارت دفاع منطقه تایوان مدعی است تحرکات کشتی ها و هواپیمای چین در تنگه تایوان نشان می دهد ارتش چین در حال شبیه سازی حمله به این منطقه است.

تایپه: چین در حال شبیه سازی حمله به تایوان است

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع تایوان با انتشار بیانیه ای مدعی شد ارتش چین در حال شبیه سازی حمله به این منطقه است.

در این بیانیه آمده است که نیرو های تایوان فعالیت و تحرک چند دسته از هواپیما ها و کشتی های کمونیستی در اطراف تنگه تایوان را رصد و بعضی از آن ها از خط میانی عبور کردند.

وزارت دفاع تایوان در ادامه مدعی می گردد که قضاوت (ما) این است که آن ها در حال اجرا شبیه سازی حمله به تایوان هستند. وزارت دفاع تایوان روز آدینه هم اعلام نمود که در جریان رزمایش های ارتش چین 68 جنگنده و 13 کشتی ارتش چین از تنگه تایوان عبور نموده و در این منطقه مستقر شده اند.

رزمایش بزرگ و 4 روزه ارتش چین روز پنج شنبه و در واکنش به سفر جنجالی و تنش زای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در شش نقطه در آب های اطراف تایوان شروع شد.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا علی رغم اعتراض ها و هشدار های مقامات چین شامگاه سه شنبه گذشته وارد جزیره تایوان شد که به گفته مقامات چین، سفر او ناقض سیاست چین واحد است. پلوسی، اولین رئیس مجلس نمایندگان آمریکاست که در 25 سال گذشته به تایوان سفر می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 15 مرداد 1401 بروزرسانی: 15 مرداد 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1618

به "تایپه: چین در حال شبیه سازی حمله به تایوان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایپه: چین در حال شبیه سازی حمله به تایوان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید