تحریم رئیس مجلس اروپا و 7 شهروند دیگر اتحادیه اروپا توسط مسکو

به گزارش مجله فناوری، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای از وضع تحریم و وضع مقررات منع ورود دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا، یورگ رائوپاچ دادستان برلین و شش شهروند دیگر اتحادیه اروپا به این کشور اطلاع داد.

تحریم رئیس مجلس اروپا و 7 شهروند دیگر اتحادیه اروپا توسط مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه روسیه، تحریم وضع شده علیه افراد مذکور در پی پاسخ متقابل مسکو به تحریم های شورای اروپا علیه 6 تن از شهروندان روسیه در تاریخ 2 و 22 مارس وضع شده اند.

گفتنی است افرادی چون ایوان آبولینس رئیس شورای رسانه های الکترونیک لیتوانی، ماریس بالتینز رئیس مرکز دولتی زبان لیتوانی، ژاک مایر عضو هیأت نمایندگی فرانسه در مجمع پارلمانی شورای اروپا، آسا اسکات رئیس بخش امنیت آژانس تحقیقات دفاعی سوئد، ایلمار توماسک مدیرکل مرکز رسیدگی زبان استونی، ورا جورووا معاون کمیته ارزش ها و شفافیت کمیسیون اروپایی نیز در فهرست افراد ممنوع الورود به روسیه به چشم می خورند.

وزارت خارجه روسیه همچنین در بیانیه خود با تاکید بر اینکه بروکسل پیشنهادات روسیه برای حل و فصل مسائل موجود میان دو طرف به وسیله مصاحبه را رد نموده، آورده است: اتحادیه اروپا سیاست وضع تحریم های یک جانبه غیرقانونی علیه شهروندان و سازمان های روسی را ادامه می دهد. تنها در مارس، 6 شهروند روسیه تحت محدودیت های غیرقانونی اتحادیه اروپا قرار گرفتند. این عمل با منشور ملل متحد و هنجارهای اساسی حقوق بین الملل مغایرت داشته و با احساسات ضد روسی همراه است که عمداً توسط رسانه های غربی در حال انتشار هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1132

به "تحریم رئیس مجلس اروپا و 7 شهروند دیگر اتحادیه اروپا توسط مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم رئیس مجلس اروپا و 7 شهروند دیگر اتحادیه اروپا توسط مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید