کوشش برای کسب حمایت هند علیه طرح دولت انتقالی؛ اتمر راهی دهلی نو شد

به گزارش مجله فناوری، وزیر خارجه افغانستان درحالی راهی هند شد که کارشناسان هدف این سفر را کوشش برای کسب حمایت دهلی نو در مخالفت با طرح دولت انتقالی در افغانستان می دانند.

کوشش برای کسب حمایت هند علیه طرح دولت انتقالی؛ اتمر راهی دهلی نو شد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان در رأس یک هیئت عالیرتبه برای گسترش روابط دوجانبه و تقویت اجماع منطقه ای و بین المللی در فرایند صلح افغانستان راهی دهلی نو شد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط وزارت خارجه افغانستان، اتمر در این سفر 3 روزه قرار است با جی شنکر وزیر خارجه هند و شماری از مقامات بلندپایه دولت این کشور از جمله اجیت دووال مشاور امنیت ملی این کشور ملاقات کند.

با این حال بعضی کارشناسان بر این باورند که اتمر در سفر به هند خواهان حمایت دهلی نو از موضع کابل و مخالفت با طرح ایجاد دولت انتقالی در افغانستان است.

رسانه هندی پرینت نیز در این باره نوشت: اتمر در ملاقات با مقامات ارشد هند به دنبال جلب حمایت دهلی نو در برابر فشارهای واشنگتن برای ایجاد دولت موقت است.

پرینت اضافه نمود که اتمر در این سفر همچنین کوشش خواهد نمود تا نظر دولت هند درباره رویکرد جدید دولت بایدن نسبت به توافق قطر و همچنین مذاکرات صلح افغانستان را جویا گردد.

این سفر درحالی صورت می گیرد که ابتدای هفته جاری نیز وزیر دفاع آمریکا برای ملاقات با مقامات هندی به دهلی نو رفته بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1046

به "کوشش برای کسب حمایت هند علیه طرح دولت انتقالی؛ اتمر راهی دهلی نو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای کسب حمایت هند علیه طرح دولت انتقالی؛ اتمر راهی دهلی نو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید