خبرنگاران به همه رده&zwnjهای سنی در سند ترویج ورزش همگانی توجه می&zwnjشود

به گزارش مجله فناوری، تهران- خبرنگاران- دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: در سند ترویج فرهنگ ورزش های همگانی به همه رده های سنی توجه می کنیم تا در افق 1404 کشوری با مردمی فعال، تندرست و شاداب داشته باشیم.

خبرنگاران به همه رده&zwnjهای سنی در سند ترویج ورزش همگانی توجه می&zwnjشود

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا موالی زاده در سومین جلسه شورای ورزش همگانی کشور که امروز با حضور مسعود سلطانی فر و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید گفت: ورزش همگانی موتور محرکه ورزش قهرمانی است. ما در سند برنامه ترویج فرهنگ ورزش همگانی ابتدا به مساله سلامت روانی و جسمانی اشاره داریم.

وی اضافه کرد: در چشم انداز تعریف شده اینطور آمده که ایران در افق سال 1404 کشوری است با مردمی فعال، تندرست و شاداب که با داشتن آگاهی از مزایا و چگونگی انجام ورزش همگانی نسبت به سلامت جسم و روان متعهد باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: ما در سند برنامه ترویج فرهنگ ورزش همگانی به دنبال چند هدف هستیم که از آن جمله می توان به ارتقا نگرش و آگاهی عموم مردم نسبت به ورزش همگانی، تقویت مسئولیت پذیری و تعهد دستگاه های مختلف و همچنین افزایش مشارکت سازمان های مردم نهاد و مجموعه های مردمی اشاره نمود. در اولین اقدام ما رونمایی از این سند را در دستور کار داریم.

وی بیان کرد: تا به اینجا دوستان ما در وزارت ورزش و دیگر نهادهای مربوطه زحمت زیادی کشیده اند و گزارش های خوبی را دریافت کردیم. اجرای پویش های ملی، منطقه ای و استانی با رویکرد بهبود مهارت های سبک زندگی، بحت افزایش سواد حرکتی و ورزشی و برگزاری کارگاه های ضمن خدمت برای مدیران و کارشناسان از جمله اقدامات موثری است که گزارش انجام آنها را دریافت نموده ایم. همه گروه های سنی در این سند مورد توجه قرار گرفته اند و گروه های هدف نیز به صورت گسترده مخاطب هستند و زیر پوشش این مجموعه قرار می گیرند.

موالی زاده گفت: حمایت از فراوری و توسعه نرم افزارها و اپلیکیشن ها و پشتیبانی از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه ورزش همگانی، نشان گذاری شهرهای فعال و استفاده از ظرفیت شهرداری و نکات دیگر از این قبیل مورد توجه قرار گرفته است. ما می خواهیم به صورت خانواده محور این موضوع را پیگیری کنیم. کارگروهی که تشکیل می گردد مسوولیت آن برعهده وزارت ورزش و جوانان با ریاست معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی خواهد بود. دیگر نهادهای مربوطه نیز برای پیشبرد اهداف این سند به وزارت ورزش و جوانان یاری می نمایند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: کارگروه های استانی باید هر سه ماه یکبار گزارش فعالیت خود را به کارگروه ملی تحویل دهند و کارگروه ملی نیز هر 6 ماه یکبار این گزارش را به شورای ملی ارایه می دهد. امیدوار هستیم که بتوانیم در جهت ترویج ورزش همگانی گام های ارزشمندی را برداریم.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 877

به "خبرنگاران به همه رده&zwnjهای سنی در سند ترویج ورزش همگانی توجه می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران به همه رده&zwnjهای سنی در سند ترویج ورزش همگانی توجه می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید