خبرنگاران دور دور خودروهای لوکس با چاشنی مرگ و وحشت در آبادان

به گزارش مجله فناوری، آبادان - خبرنگاران - ساکنان منطقه زمین شهری آبادان با گله مندی از دور دور بازی خودروهای لوکس خارجی پلاک اروندی در این منطقه برخورد دستگاه های ذیربط با رانندگان متخلف این خودروها را خواهان شدند.

خبرنگاران دور دور خودروهای لوکس با چاشنی مرگ و وحشت در آبادان

به گزارش خبرنگاران با ورود خودروهای لوکس خارجی به منطقه آزاد اروند ،بازار دوردور خیابانی در بیشتر بلوارهای آبادان رونق گرفته و در پی آن حوادث خونبار رانندگی ناشی از این اقدام نسنجیده نیز رو به افزایش نهاده است.

رانندگان این خودروها هر شب در بعضی مناطق آبادان به اجرای حرکات نمایشی و دور دور بازی می پردازند اقدامی که ساکنان این مناطق را به خصوص در ساعات شب به ستوه آورده و از دستگاه های ذیربط انتظار دارند نسبت به توقیف این خودروها اقدام نمایند.

انجام حرکات مارپیچ با سرعت زیاد ، صدای ناشی از ترمز ناگهانی در سرعت بالا و پخش موزیک با صدای بسیار بلند از جمله مواردی است که ساکنان بعضی مناطق آبادان را در ساعات شب آنهم در شرایط شیوع کرونا که خانواده ها به ماندن در خانه تشویق و توصیه می شوند آزرده خاطر نموده است.

بلوار شهدای هسته ای آبادان در منطقه زمین شهری به پیست ماشین سوارانی تبدیل شده است که با کورس و حرکات مارپیچ و حرکت خلاف جهت باعث سلب آسایش و مزاحمت برای اهالی و رهگذران این منطقه شده اند، اهالی این منطقه در نبود نظارت دستگاه های مسوول ساعاتی از شب را با اضطراب و ترس سپری می نمایند.

ساکنان منطقه زمین شهری آبادان در پی افزایش مزاحمت ناشی از دور دور بازی خودروهای لوکس خارجی در این منطقه با تهیه توماری خطاب به مسوولان شهری با ابراز نگرانی از وقوع سوانح دلخراش رانندگی در بیشتر روزها به ویژه ایام تعطیل در بلوار شهدای هسته ای این شهر، خواهان توجه بیشتر مسوولان ذیربط به این منطقه و برطرف نقاط حادثه خیز این جهت پرتردد در کنار توقیف خودروهای متخلف شدند.

اهالی این منطقه در این تومار از سرعت بالا و حرکت خلاف جهت خودروها به عنوان یک چالش جدی نام برده و نصب سرعتکاه و دوربین در کنار کنترل تردد خودروها در بلوار شهدای هسته ای را خواهان شدند.

یکی از اهالی ساکن در مجاورت بلوار شهدای هسته ای آبادان به خبرنگار خبرنگاران گفت: این شرایط اسفبار ارتباط مستقیمی با عملکرد مسوولان ذیربط و نیز نوع رفتار رانندگان دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

دانیال بغلانی گفت: از آنجایی که در بلوار شهدای هسته ای هیچگونه مانع یا سرعت کاهی برای جلوگیری از سرعت سرسام آور و پرخطر خودروها وجود ندارد از شهرداری و پلیس راهور تقاضا داریم در این بلوار اقدام به نصب سرعت کاه نمایند.

یکی دیگر از ساکنان این منطقه گفت: متاسفانه بستن جهتهای دوربرگردان در بلوار شهدای هسته ای باعث شده که خودروها با سرعت زیاد و بیشترا خلاف جهت حرکت نمایند.

محسن آزادی گفت: این امر باعث سلب آسایش و امنیت ساکنان منطقه کوی بهارستان شده است، انتظار می رود برای جلوگیری از این موضوع پرخطر سرعت کاه و علائم هشدار دهنده در بلوار شهدای هسته ای نصب گردد.

وی بر ضرورت بالا بردن فرهنگ رانندگی در جامعه تاکید نمود و گفت: باید آنچنان روی این مسئله کار گردد که فرد به دور از دوربین نظارت و کنترل، خود را مقید به رعایت قوانین بداند چرا که در این موضوع جان انسان ها در خطر است.

شهردار آبادان در این خصوص به خبرنگار خبرنگاران گفت: به درخواست ساکنان منطقه کوی بهارستان و برای جلوگیری از حرکات نمایشی و دوردور خودروهای خارجی بزودی چند سرعت کاه در بلوار شهدای هسته ای نصب می گردد.

محمودرضا شیرازی گفت: در نشست قبلی شورای ترافیک این موضوع مطرح شد که پس از موافقت فرماندار آبادان نصب سرعت کاه در این جهت شروع می گردد.

وی با تاکید بر اینکه نصب سرعت کاه در شهر نیازمند مجوز و مصوبه شورای ترافیک است گفت: هیچ شهروندی نمی تواند بدون هماهنگی با شهرداری و مصوبه شورای ترافیک اقدام به نصب سرعت کاه در خیابان محل سکونت خود کند.

فرمانده پلیس راهور آبادان نیز گفت: برای کاهش سرعت خودروها در بلوار شهدای هسته ای 2 سرعت کاه نصب شده ولی با توجه به درخواست ساکنان این منطقه برای اضافه نمودن این سرعت کاه ها در نشست شورای ترافیک تصمیم گیری خواهد شد.

سرهنگ رضا اشیری گفت: برای کنترل و کاهش سرعت خودروها در این منطقه تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد اروند برای نصب دوربین کنترل ترافیک و نظارت منعقد شده است.

وی اضافه نمود: با تامین دوربین کنترل سرعت و نصب آنها شاهد کاهش حوادث رانندگی همچنین دور دور خودروها در بلورها و میادین آبادان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگاران حدود 50 هزار دستگاه خودرو پلاک اروندی در سطح خوزستان در حال تردد هستند.این خودروها که با استفاده از تسهیلات و معافیت های منطقه آزاد ارونداز طریق گمرک خرمشهر وارد کشور شدند از شهریور ماه 1394 مجوز تردد در سطح استان خوزستان را دریافت کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 813

به "خبرنگاران دور دور خودروهای لوکس با چاشنی مرگ و وحشت در آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دور دور خودروهای لوکس با چاشنی مرگ و وحشت در آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید