خونریزی لثه نشانه کمبود ویتامین C

به گزارش مجله فناوری، خونریزی لثه و همچنین خونریزی چشمی، یا خونریزی شبکیه، با میزان پایین ویتامین C در جریان خون همراه است.

خونریزی لثه نشانه کمبود ویتامین C

به گزارش خبرنگاران از مهر، طبق توصیه های کنونی انجمن دندانپزشکی آمریکا، در صورت خونریزی لثه ها، حتماً روزی دو بار مسواک زده و از نخ دندان استفاده نمائید، زیرا این شرایط می تواند نشانه ای از التهاب لثه باشد.

اما یک مطالعه جدید محققان در دانشگاه واشنگتن نشان می دهد که در چنین شرایطی باید میزان ویتامین C نیز بررسی شود.

فیلیپ هووئل، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: وقتی می بینید که لثه های شما خونریزی کرده است، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این نیست که من باید بیشتر مسواک بزنم. شما باید سعی کنید دلیل خونریزی لثه ها را بفهمید. و کمبود ویتامین C یکی از دلایل احتمالی است.

محققان در این مطالعه، 15 آزمایش بالینی در 6 کشور جهان را که شامل حدود 1140 شرکت کننده بود بررسی کردند.

نتایج نشان داد که خونریزی خفیف لثه ها و همچنین خونریزی در چشم یا خونریزی شبکیه، با میزان پایین ویتامین C در جریان خون ارتباط دارد. محققان دریافتند که افزایش مصرف روزانه ویتامین C در افرادی که سطح پلاسمای ویتامین C کمی دارند، به رفع این مسائل خونریزی کمک می کند.

به گفته هووئل، خونریزی لثه و همچنین خونریزی شبکیه می تواند نشانه ای از مسائل عمومی در سیستم عروقی فرد و تمایل خونریزی رگ های ریز مغز، قلب و کلیه ها باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 972

به "خونریزی لثه نشانه کمبود ویتامین C" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خونریزی لثه نشانه کمبود ویتامین C"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید