دانشگاه فرهنگیان چشم انتظار تخصیص ردیف های بودجه ای

به گزارش مجله فناوری، رئیس دانشگاه فرهنگیان، ساختمان های فرسوده و کمبود بودجه را اصلی ترین معضل این دانشگاه دانست و به نبود زیر ساخت های ارتباطی در دوران کرونا اشاره کرد.

دانشگاه فرهنگیان چشم انتظار تخصیص ردیف های بودجه ای

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حسین خنیفر در مصاحبه با بخش باسخنگویان در برنامه زنده رویداد رادیو گفتگو، دانشگاه فرهنگیان را مجموعه ای عریض و طویل دانست و اشاره کرد که سابقه آموزش معلمین در کشور به نزدیک یکصد سال پیش باز می گردد.

وی سابقه پایه گذاری دانشگاه فرهنگیان را ناظر بر ابتدای دهه 90 دانست و اضافه نمود: بنده سال 97 به این دانشگاه ملحق شدم.

خنیفر که در تمام پایه های تحصیلی بعنوان معلم خدمت گزاری کرده است، گفت: با مدیرکلی وزارت آموزش و پرورش کارم را تا دهه 80 ادامه دادم و سپس در وزارت علوم مشغول به کار شدم.

وی ادامه داد: با ورود به دانشگاه فرهنگیان با همکاری وزارت علوم و سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و مجلس، توانستیم سال 97 حدود 45 هزار دانشجو و سال 98، چهل هزار و امسال قریب 70 هزار دانشجو را پذیرا بودیم تا گپ آموزش و پرورش را در سال های آینده مرتفع کنیم.

خنیفر به مزایای دانشگاه فرهنگیان در بعد امنیت شغلی اشاره کرد و گفت: این ظرفیت ها در هیچ دانشگاهی وجود ندارد و فارغ التحصیلان ما در کسوت پاک و مقدس معلمی که شغل انبیاست وارد می شوند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان در مصاحبه با رادیو گفتگو شرح داد: کار فارغ التحصیلان ما در حقیقت خدمت به آموزش و پرورش است و ما تربیت نیروی مورد نیاز این وزارتخانه را عهده دار هستیم.

خنیفر همچنین پراکنش خروجی این دانشگاه را 60 و 40 درصد برای مقاطع ابتدایی و متوسط اول و دوم عنوان کرد و گفت: درپی بازدید رهبری از این دانشگاه، بسیاری موانع به همت همکاران مان رفع شده است، ولی از مهم ترین چالش های موجود، فرسودگی مراکز است.

وی ادامه داد: اغلب ساختمان ها مربوط به زمان قبل از انقلاب است و در دوران کرونا، با محدودیت زیر ساخت های اینترنتی روبرو هستیم.

خنیفر گفت: با وجود سرور های موجود در ستاد و نیز کل کشور، بخشی از مسائل را مرتفع کرده ایم و اساتید ما با همت عالی، نظام آموزشی را به سمت تلفیق و ترکیب برده اند.

وی همچنین بودجه این مجموعه علمی را نسبت به سایر مراکز کمتر عنوان کرد و اضافه نمود: دانشگاه های دیگر از نظر پراکنش در یکجا هستند، ولی ما در 98 مکان در 31 استان پراکنش داریم که توجه بیشتری را به این مجموعه دانشگاهی می طلبد.

خنیفر اعلام کرد: برای حل مشکل معلم در سال های آینده، نیازمند تخصیص ردیف های بودجه ای هستیم و ان شاالله با همت مجلس این مسئله مرتفع خواهد شد.

این مقام مسئول در وزارت علوم اضافه نمود: بعد از تحولات صورت گرفته بعد از سال 97، اولین خروجی که چندین برابر سال های قبل هست را در سال آینده تحویل آموزش و پرورش می دهیم.

خنیفر گفت: این عزیزان مهر 1400 وارد چرخه نظام تعلیم و تربیت می شوند و بجای آن ها دانشجویان جدیدی می گیریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 989

به "دانشگاه فرهنگیان چشم انتظار تخصیص ردیف های بودجه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه فرهنگیان چشم انتظار تخصیص ردیف های بودجه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید