دستور برگزاری همه پرسی قانون اساسی در روسیه صادر شد

به گزارش مجله فناوری، رئیس جمهوری روسیه حکم برگزاری همه پرسی سراسری برای تایید اصلاحات قانون اساسی در 22 آوریل (سوم اردیبهشت) را امضاء کرد و گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور، ممکن است رأی گیری به تعویق بیفتد.

دستور برگزاری همه پرسی قانون اساسی در روسیه صادر شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله فناوری به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام نمود که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه حکم درباره معین زمان برگزاری همه پرسی سراسری برای تایید اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه را امضاء کرد.

در این حکم آمده است: مطابق با بند های 2 و 3 ماده دوم قانون اساسی فدراسیون روسیه درباره اصلاح قانون اساسی با هدف بهبود عملکرد بعضی سازمان ها و افزایش اقتدار عمومی من دستور می دهم: رأی گیری سراسری درباره بسته اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه برای تصمیم گیری شهروندان روس در این باره در تاریخ 22 آوریل 2020 (سوم اردیبهشت سال 99) برگزار گردد. بر اساس ماده 1 قانون اساسی فدراسیون روسیه درباره اصلاح قانون اساسی درباره بهبود عملکرد بعضی سازمان ها و افزایش اقتدار عمومی؛ سئوال زیر به رأی تمامی مردم روسیه گذاشته گردد: آیا شما اصلاحات در قانون اساسی فدراسیون روسیه را تأیید می کنید؟

پوتین در عین حال یادآور شد که برگزاری همه پرسی در سراسر کشور درباره اصلاحات قانون اساسی ممکن است بعد از تاریخ 22 آوریل صورت بگیرد، اگر شرایط شیوع عفونت ویروس کرونا اجازه ندهد تا چنین رویدادی در آن روز تعیین برگزار گردد.

در حال حاضر دادگاه قانون اساسی روسیه در حال ارزیابی قانون مصوبه دو مجلس این کشور درباره اصلاحات قانون اساسی است و رأی این دادگاه باید ظرف مدت هفت روز صادر گردد.

اگر این دادگاه تصمیم بگیرد که این سند مغایرتی با قانون اساسی فدراسیون روسیه ندارد، قانون اصلاحات به رأی عموم مردم گذاشته می گردد و در صورت حمایت بیش از 50 درصد شرکت کنندگان در همه پرسی سراسری، قانون اصلاحات لازم الاجرا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 370

به "دستور برگزاری همه پرسی قانون اساسی در روسیه صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور برگزاری همه پرسی قانون اساسی در روسیه صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید