شما نظر دهید، زیباترین نژاد گربه کدام است؟

به گزارش مجله فناوری، زیبایی مفهوم پیچیده ای است؛ عده ای می گویند زیبا بودن چیزی بستگی به دیدگان بیننده دارد. با این حال بیشتر گربه های اهلی مطابق با استانداردهای هر کسی زیبا هستند.

شما نظر دهید، زیباترین نژاد گربه کدام است؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، گربه ها به عنوان تنها گونه های اهلی شده از خانواده گربه سانان، شخصیتی مجذوب کننده، همراه و مهارت های موش گیری دارند. آنها چشمانی زیبا، خزی نرم، چهره ای متناسب و اندامی ظریف دارند. آنها زمانی که حرف از مراقبت از خود می گردد، دقیق هستند، بنابراین بسیار تمیز هستند. با در نظر گرفتن همه چیز، گربه ها یکی از زیباترین حیوانات جهان هستند.

در این گزارش به ده گونه از زیباترین گربه های جهان پرداخته شده است:

گربه ترکیه ای آنگورا (Turkish Angora)

گربه آنگورا ترکیش سفید

گربه آنگورا ترکیه ای، موجودی با پوشش ابریشمی و دم دراز است که باید در لیست مدعیان عنوان زیباترین گربه جهان قرار گیرد. این گربه خانگی نمونه ظذیف یال شیر را در دور گردن خود دارد. آنگورای ترکی علاوه بر زیبایی ظاهری و جایگاهش به عنوان یکی از زیباترین نژادهای گربه، تاریخچه جالبی نیز دارد. این نژاد از ایران و ارمنستان می آید. در دهه 1500، گربه به اروپا منتقل شد. این امر با انتقال آن به ایالات متحده در اواخر دهه 1700 دنبال شد.

در دهه 1900، دولت ترکیه در پی حفظ رجحان پوشش سفید این نژاد و اجتناب از ترکیب شدن آن با نژادهای دیگر بود و بر این اساس برنامه پرورش آنگورا در باغ وحش آنکارا بر این اهداف متمرکز است.

گربه ایرانی (Persian)

گربه ایرانی نارنجی

رنگ بندی گربه های ایرانی بسیار متنوع است؛ اما گفته می گردد زیباترین رنگ این نژاد، تماما سفید است که اغلب در تبلیغات غذای گربه در سراسر جهان دیده می گردد. این گربه اهلی که به وسیله بسیاری از مردم به عنوان زیباترین گربه در جهان شناخته می گردد، معمولاً حالتی شیرین در صورت گرد خود با پوزه کوتاه دارد. پوشش آنها سبک است و مانند یال شیر از نوک بینی تا انتهای دم آن ها، جریان دارد.

گربه ایرانی سفید

گربه های ایرانی اولین بار در حدود سال 1620 از ایران وارد ایتالیا شدند. در دهه 1800، تمام اروپا و انگلیس آنها را در صدر لیست زیباترین نژادهای گربه گذاشته بودند.

گربه سیامی (Siamese)

گربه قهوه ای سیامی با چشمان آبی

گربه سیامی یکی از شناخته شده ترین نژادها با بدن بژ متمایز و رنگ قهوه ای تیره تا سیاه روی صورت، دم و ساق پا است. آنها بعلاوه به علت صدای خود مشهور هستند. گربه های سیامی واقعاً صدای خود را دوست دارند!

گربه های سیامی دارای سرهای مثلثی با گوش های بزرگ و نوک تیز هستند. در کشور مادری خود تایلند، آنها حیوانات خانگی خانواده سلطنتی بودند. آنها وظیفه مهم نگهبانان کاخ را به لطف صدای خود بر عهده داشتند.

گربه اوسی کت (Ocicat)

اوسی کت زیبا در استودیوی عکاسی

اوسی کت، یک گربه خانگی خالدار پلنگی است که به نظر می رسد متعلق به طبیعت است. اما اوسی کت از ابتدا اهلی و خال خالی بوده است؛ نقاط روی بدن آن نه برای استتار، بلکه به این علت که انسان ها ظاهر وحشی را دوست دارند. این گربه مو کوتاه به علت پوست طرح دار زیبا، پاهای بلند، چشم های بادامی، بدن براق، پنجه های بیضی شکل و دم بلندش به راحتی یکی از زیباترین گربه ها است. این نژاد در دهه 1960 در میشیگان به وجود آمد.

گربه کورنیش رکس (Cornish Rex)

گربه کورنیش رکس از نظر بسیاری زیباترین گربه جهان است.

کورنیش رکس از نظر بسیاری زیباترین گربه جهان است، اما از نظر دیگران یکی از زشت ترین گربه های جهان است. این نژاد مانند دیگر گربه های اهلی مو ندارد. در عوض پوشش بدن آن از موهای کرکی بسیار نرم و کوتاه تشکیل شده است. بدن آن عضلانی است و بینی آن برجسته است و گونه های بلند و چشم های بادامی دارد.

گربه بمبئی (Bombay)

گربه بمبئی

گربه بمبئی دارای چشمان سبز پهن است. رنگ متمایز آنها باعث می گردد گربه بیشتر شبیه پلنگ وحشی باشد تا حیوان اهلی و به نظر می رسد همواره آماده شکار است. درخشش کت مشکی آنها باعث می گردد، گربه های بمبئی در حین حرکت حتی زیباتر به نظر برسند.

گربه مین کون (Maine Coon)

گربه مین کون

مین کون در این لیست از زیباترین نژادهای گربه به علت میزان اش است. این یک گربه بزرگ می تواند بیش از 9 کیلوگرم وزن داشته باشد. پوشش کرکی و دم ضخیم آن باعث شده است که حیوان از نظر میزان و زیبایی چشمگیر به نظر برسد. بعلاوه بیش از 70 تنوع رنگی برای این گربه زیبا وجود دارد.

مین کون به عنوان گربه نیوانگلند شناخته می گردد، به علت پوشش رطوبت گیر خود که به خوبی برای زمستان های شمال شرقی مناسب است، پرورش داده شد. پوشش آن حتی در گوش و بین انگشتان پایش نیز دیده می گردد که به گرم نگه داشتن آن در دماهای پایین یاری می نماید. دم ضخیم آنها به عنوان یکی دیگر از ویژگی های گرم کننده عمل می نماید و مانند پتویی برای خواب به خوبی در اطراف بدن پیچیده می گردد.

گربه حبشی (Abyssinian)

گربه حبشی

گربه حبشی یکی از قدیمی ترین و زیباترین نژادهای گربه در جهان است؛ آنها بعلاوه به عنوان 5 نژاد برتر در ایالات متحده و یکی از انتخاب های برتر به عنوان حیوانات خانگی شناخته می شوند. این گربه خیره کننده با پوشش ابریشمی، چشم درشت و گوش درشت رنگ بدن شیر ماده را دارد. بعلاوه می تواند قرمزتر به نظر برسد.

گربه آبی روسی (Russian Blue)

گربه آبی روسی

گربه آبی روسی نقره ای و خاکستری است و چشم هایی زمردی دارد. منشا این نژاد شمال روسیه است و زمانی تقریباً منقرض شده بود. اما در دهه 1960، آمریکایی ها به این گربه ها علاقه پیدا کردند و آغاز به واردات آنها از کشورهای اسکاندیناوی برای پرورش کردند. آبی روسی علاوه بر اینکه یکی از زیباترین نژادهای گربه است، یکی از باهوش ترین و بازیگوش ترین گربه ها نیز هست.

گربه جنگلی نروژ (Norwegian Forest)

گربه جنگلی نروژی

زیباترین گربه جهان احتمالاً گربه جنگلی نروژ است؛ این نژاد بزرگ بسیار اجتماعی است و در داخل خانه و نزدیک به صاحبان انسان و سایر حیوانات خانگی همراهش برترین عملکرد را دارد. آنها گربه های باهوشی هستند که عاشق بازی با اسباب بازی ها هستند و روزهای تنبل چرت زدن را با جهش های گاه به گاه می گذارند. اعتقاد بر این است که گربه جنگلی نروژی نژادی بود که وایکینگ ها در کشتی ها برای صید موش نگهداری می کردند.

منبع: AZANIMALS

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 تیر 1403 بروزرسانی: 2 تیر 1403 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1819

به "شما نظر دهید، زیباترین نژاد گربه کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شما نظر دهید، زیباترین نژاد گربه کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید