دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به یاری دانشگاه ها بیاید

به گزارش مجله فناوری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دولت باید با فراهم کردن زیرساخت ها و اجرای سیاست گذاری های صحیح و همچنین ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به دانشگا ه ها یاری کند.

دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به یاری دانشگاه ها بیاید

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا رایگان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

محمد طالعی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله فناوری با اشاره به اینکه دولت باید با فراهم کردن زیرساخت ها و اجرای سیاست گذاری های صحیح و همچنین ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به یاری دانشگا ه ها بیاید، گفت: درواقع اصلی ترین معضل در حوزه نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ها، نبود زیرساخت های لازم در سطح کشور است.

دولت به شرکت دانش بنیان تسهیلات بدهد

وی ادامه داد: دولت باید برای اساتیدی که شرکت های دانش بنیان تاسیس می نمایند تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته که با تشویق آنها حرکت دانشگاه را به سمت کارآفرینی سوق دهند.

محیط دانشگاهی متناسب با فعالیت کارآفرینی نداریم

وی افزود: در حال حاضر نیروی انسانی مناسب و همچنین محیط دانشگاهی متناسب با فعالیت کارآفرینی نداریم که برای حل این مشکل باید در حوزه آموزشی دوره های کارآفرینی ایجاد کنیم و درواقع باید دروس مختلف تحصیلی را در دانشگاه ها مورد بازنگری قرار داده و برنامه های درسی را تغییر دهیم. چرا که امروز برنامه درسی ما برمبنای کشور هلند است.

باید در مقوله اشتغال با نگاه ویژه ای سرمایه گذاری گردد

طالعی توضیح داد: برای ایجاد کارآفرینی در دانشگاه ها نباید برای همه اعضای هیأت علمی نسخه یکسان در نظر بگیریم. چرا که همه اساتید از توانایی یکسان برخوردار نیستند. در حال حاضر 80 درصد مراکز رشد که برای آمادگی دانشجویان در ارائه ایده راه اندازی شده اند نمی تواند آن تحولی که احتیاج دانشجو است را ایجاد کند، امروز باید به مقوله اشتغال با نگاه ویژه ای سرمایه گذاری گردد.

آموزش و پرورش در نظام آموزشی خود اصلاح گردد

وی افزود: بسیاری از هیأت علمی های دانشگاه ها کارآفرین نیستند و درواقع می توان گفت اصول کارآفرینی را یاد نگرفته اند و نمی توانند این موضوع را به دانشجویان آموزش داده و انتقال دهند. اگر آموزش و پرورش در نظام آموزشی خود اصلاح نگردد تا 30 سال دیگر هم ما نمی توانیم به یک دانشگاه کارآفرین و نسل 3 و 4 تبدیل شویم.

مهارت های کارآفرینی را آموزش دهیم

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: برای تغییر و تحول در حوزه علم و فناوری باید یک اکوسیستم کارآفرینی راه اندازی کنیم که با استفاده از نیروی انسانی خلاق و نوآور زیرساخت های لازم و محیط تحقیق و پژوهش را ایجاد نموده و مهارت های کارآفرینی را آموزش دهیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 248

به "دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به یاری دانشگاه ها بیاید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به یاری دانشگاه ها بیاید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید