رشد 60 درصدی مقالات پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10 درصد برتر علمی بین المللی

به گزارش مجله فناوری، مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند گفت: تعداد مقالات چاپ شده اعضای هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10درصد برتر علمی بین المللی در سال 98 نسبت به سال 97 رشد 60 درصدی داشته است.

رشد 60 درصدی مقالات پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10 درصد برتر علمی بین المللی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، حمیدرضا اویسی مدیر پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری از رشد 60 درصدی تعداد مقالات اعضای هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10درصد برتر علمی بین المللی اطلاع داد و گفت: در سال 98 تعداد 35 مقاله علمی اعضای هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات ده درصد برتربین المللی به چاپ رسید که نسبت به سال 97 رشد 60 درصدی را نشان می دهد.

مدیر پژوهشی دانشگاه حکیم سبزواری اضافه کرد: بالاترین ضریب تاثیر (Impact Factor) در بین این مقالات متعلق به مقاله دکترامیرحسن امیری عضو هیات علمی گروه شیمی با ضریب تاثیر 8.42 می باشد.

اویسی با تاکید براینکه مقالات علمی منتشر شده در نشریات ده درصد برتر به عنوان معیاری جهت سنجش کیفیت پژوهش و تحقیقات در دانشگاه ها در نظر گرفته می شوند، اظهارداشت: نشریات ده درصد برتر مجلاتی هستند که از نظر ضریب تاثیر در رده بندی مربوطه جزو ده نشریه با بالاترین ضریب تاثیر در سطح بین المللی می باشند.

وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در میزان محبوبیت یک مقاله موثر است، اضافه کرد: از جمله این عوامل موضوع مقاله و اعتبار نشریه ای که مقاله در آن چاپ شده است، می باشد که این عوامل می تواند به میزان توجه محققان به یک مقاله و همچنین تعداد ارجاع به آن مقاله اثرگذار باشد.

مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند تاکید نمود: رشد چشمگیر تعداد مقالات ده درصد برتر، نتیجه افزایش بودجه های پژوهشی نظیر افزایش گرنت پژوهش افزایش حق تشویق مقالات، افزایش و بهبود تجهیزات آزمایشگاهی و حضوراعضای هیات علمی با انگیزه و نخبه در دانشگاه حکیم سبزواری است.

وی بیان نمود: سیاست دانشگاه در حوزه پژوهش افزایش تعداد پژوهش های با کیفیت و نیازمحور، تقویت انگیزه پژوهشی اساتید و دانشجویان در انجام فعالیت های پژوهشی در موضوعات به روز و کاربردی است.

اویسی اعلام نمود: امیدواریم در سال 99 با افزایش گرنت پژوهشی اساتید، کماکان شاهد رشد تعداد مقالات چاپ شده در نشریات معتبر و همچنین ده درصد برتر باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 443

به "رشد 60 درصدی مقالات پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10 درصد برتر علمی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 60 درصدی مقالات پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری در مجلات 10 درصد برتر علمی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید