تور ارزان اروپا: زنگ خطر کرونا در اروپا؛ احتمال فراتر رفتن آمار مرگ و میرها تا 2 میلیون نفر

به گزارش مجله فناوری، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، اگر اقدامات بیشتری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در اروپا انجام نشود، مرگ و میرهای این قاره تا مارس آینده می تواند از دو میلیون نفر فراتر رود.

تور ارزان اروپا: زنگ خطر کرونا در اروپا؛ احتمال فراتر رفتن آمار مرگ و میرها تا 2 میلیون نفر

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه هشدار داد که اگر اقدامات بیشتری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در اروپا انجام نگردد، مرگ ومیرهای این قاره تا مارس آینده می تواند از دو میلیون نفر فراتر رود.

به نوشته وبگاه شبکه اسکای نیوز کارشناسان بیم آن را دارند که این منطقه با شمار قابل توجهی از مرگ و میرها روبرو باشد و اقدامات حفاظتی بیشتری برای یاری به جلوگیری از فاجعه تلفات انسانی احتیاج است.

بر اساس این گزارش، اروپا در بحبوحه موج چهارم ویروس واقع شده است و این مسئله کشورها را مجبور به اعمال مجدد قرنطینه و محدودیت ها برای یاری به جلوگیری از افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر نموده است.

در روزهای گذشته، شمار مرگ و میرهای گزارش شده به علت کووید-19 در این منطقه نزدیک به 4200 نفر در روز افزایش یافت و از 2100 مرگ در روز در خاتمه سپتامبر دو برابر شد.

در همین حال، بر اساس مدل سازی موسسه سنجش و ارزیابی سلامت در اروپا، شمار تلفات در 53 کشور اروپا از مرز 1.5 میلیون نفر عبور نموده و این ویروس اکنون عامل اصلی مرگ و میرهاست.

دکتر هانس هنری کلوگه مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، گفت: همه ما فرصت و مسئولیت داریم تا از فجایع و تلفات جانی جلوگیری و اختلالات بیشتر در جامعه و مشاغل را در فصل زمستان محدود کنیم.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، محاسبات کنونی نشان می دهد که از هم اکنون تا اول مارس 2022، بحران شدید در بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه بسیاری از کشور های اروپایی وجود خواهد داشت.

بر اساس فرایند فعلی، پیش بینی می گردد تا بهار سال آینده تعداد مرگ ومیرهای گزارش شده انباشته به بیش از 2.2 میلیون نفر برسد.

روز دوشنبه، اتریش در حالی قرنطینه ملی 10 روزه را شروع کرد که هزاران نفر از اهالی این کشور روز شنبه در شهر وین مرکز اتریش تجمع کردند تا در اعتراض به تعطیلی سه هفته ای بیشتر مغازه ها، رستوران ها، اماکن ورزشی و موسسات فرهنگی تظاهرات نمایند. یک دستور نو در این کشور که برای فوریه برنامه ریزی شده است، افراد واکسینه نشده را از شرکت در عرصه های مختلف زندگی عمومی منع می نماید. (جزئیات بیشتر)

در آلمان و هلند نیز اعلام شده است که با محدودیت های شدیدتری روبرو هستند و منظره محدودیت های بیشتر موجب اعتراضات خشمگین مردم در بعضی کشورها شده است. بسیاری از کشورها پس از کاهش محدودیت ها،شاهد ظهور مجدد ویروس کرونا هستند. در همین حال، با وجود شمار بالای افراد واکسینه نشده و کاهش محافظت ها ، بسیاری برابر ویروس آسیب پذیر هستند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1417

به "تور ارزان اروپا: زنگ خطر کرونا در اروپا؛ احتمال فراتر رفتن آمار مرگ و میرها تا 2 میلیون نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: زنگ خطر کرونا در اروپا؛ احتمال فراتر رفتن آمار مرگ و میرها تا 2 میلیون نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید