سبقت چین از آمریکا در کسب درآمد از بازی های رایانه ای

به گزارش مجله فناوری، چین در کسب درآمد از بازی های رایانه ای با عبور از آمریکا در طی سال های اخیر، بیشترین درآمد را در اقتصاد فضای مجازی نصیب خود نموده است.

سبقت چین از آمریکا در کسب درآمد از بازی های رایانه ای

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، امروزه صنعت بازی های رایانه ای نقش مهمی در اقتصاد فضای مجازی ایفا می نماید. صنعت بازی های رایانه در حال حاضر به سرعت در حال پیشرفت است و شرکت های فراوری نماینده بازی های رایانه ای در جهان تا آنجا که ممکن است سعی دارند کاربران را درگیر نمایند و بیشترین درآمد ها و فروش محصولات فناورانه را نصیب خود سازند.

طبق پیش بینی ها، درآمد بازی های رایانه ای در سال 2020 بیش از 159 میلیارد دلار بوده است و این میزان چیزی حدود چهار برابر درآمد گیشه (43 میلیارد دلار) و تقریبا سه برابر درآمد صنعت موسیقی (57 میلیارد دلار) در سال 2019 می باشد. در این میان آمریکای شمالی یک چهارم درآمد را به خود اختصاص می دهد. همچنین انتظار می رود مجموع درآمد این صنعت در سال 2021 بیش از 173 میلیارد دلار و در سال 2022 به بیش از 189 میلیارد دلار افزایش یابد. نکته قابل توجه آنکه تقریباً نیمی از درآمد صنعت بازی های رایانه ای هم اکنون به وسیله بازی های موبایل به دست می آید و در کشور هایی مثل آمریکا بیش از 80 درصد بازی های رایانه ای توسط فروشگاه های اینترنتی توزیع می گردد.

نکته قابل توجه در اقتصاد فضای مجازی آن است که در طی سال های اخیر جمهوری خلق چین در کسب درآمد در بازی های رایانه ای گوی سبقت را از آمریکا ربوده است و این کشور در سال 2019 با بیش از 34 میلیارد دلار درآمد، بیشترین درآمد را در بازی های رایانه ای نصیب خود نموده است بعد از چین به ترتیب: آمریکا با بیش از 31 میلیارد دلار، ژاپن با بیش از 17 میلیارد دلار، کره جنوبی با بیش از 5 میلیارد دلار، آلمان با بیش از 4 میلیارد دلار، استرالیا با بیش از 4 میلیارد دلار، فرانسه با بیش از 3 میلیارد دلار، کانادا و اسپانیا و ایتالیا با بیش از 2 میلیارد دلار بیشترین سهم بازار از درآمد بازی های رایانه ای را از آن خود ساخته اند. در این میان، برآورد ها حاکی از آن است که سهم ایران از این درآمد کمتر از 9 میلیون دلار است، درحالی که پتانسیل صنعت و بازار این بازی ها در کشور نشان می دهد درآمد آن ها می تواند تا 100 میلیون دلار افزایش یابد.

سبقت چین از آمریکا در اقتصاد بازی های رایانه ای در حالی است که ایالات متحده آمریکا در سال 2014 در صدر کشور های پردرآمد با کسب حدود 20 و نیم میلیارد دلار درآمد بوده است و بعد از آمریکا، کشور های چین با بیش از 17 و نیم میلیارد دلار، ژاپن با بیش از 12 میلیارد دلار، آلمان با بیش از 3 و نیم میلیارد دلار، انگلیس با بیش از 3 میلیارد دلار کشور های برتر در کسب درآمد از بازی های رایانه ای بوده اند.

همچنین باید اضافه کرد درآمد بازی های رایانه ای تقریباً به طور کامل توسط مصرف نماینده تأمین می گردد، اما مدل کسب و کار در بازی های رایانه ای در سال های اخیر به طور قابل توجهی تکامل یافته است. مصرف نمایندگان امروز نسبت به دهه های گذشته کمتر بازی می خرند، اما زمان بیشتری را با این بازی ها سپری می نمایند. در نتیجه، سیاست فراورینمایندگان بازی های رایانه ای، افزایش تعامل با کاربران بوده است.

امروزه شرکت های فراوری نماینده بازی های رایانه ای، علاوه بر جذابیت این بازی ها، استراتژی خود را استفاده از فرصت های کسب درآمد درون بازی ها قرار داده اند و محتوا ها می تواند بسته های پیشنهادی، ابزار ها و کاراکتر های جدید و ویژگی های نو و بدیع باشد که به آن اضافه کرده می گردد. این مدل کسب و کار همزمان با پیشرفت در سخت افزار بازی، پهنای باند و اینترنت همراه است که باعث شده بازی های با کیفیت بالا در همه دستگاه ها و سیستم عامل ها قابل دسترسی تر باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1167

به "سبقت چین از آمریکا در کسب درآمد از بازی های رایانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبقت چین از آمریکا در کسب درآمد از بازی های رایانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید