طباطبایی: کی روش بر ما مدیریت کرد نه ما بر او، ویلموتس محصول نگاه غلط فدراسیون فوتبال است

به گزارش مجله فناوری، هادی طباطبایی، پیشکسوت سابق فوتبال کشورمان با نقد نگاه مدیریتی حاکم بر فدراسیون فوتبال، ویلموتس را حاصل نگاه غلط همین مدیریت دانست.

طباطبایی: کی روش بر ما مدیریت کرد نه ما بر او، ویلموتس محصول نگاه غلط فدراسیون فوتبال است

هادی طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره جنجال های این روزهای فوتبال ایران و قرارداد مارک ویلموتس و اینکه آیا انتخاب او برای سرمربیگری تیم ملی درست است یا نه، گفت: قاعدتاً نتیجه کار نشان می دهد که انتخاب ویلموتس درست نبوده است ، چون فدراسیون فوتبال پیش بینی درستی در این خصوص نداشت.

وی اضافه نمود: فدراسیون فوتبال هیچ فلسفه ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداشت و فقط دنبال اسامی رفت. تفکری که با فوتبال ما همخوانی داشته باشد یا نزدیک به تفکر کارلوس کی روش باشد، پشت انتخاب ویلموتس نبود، بلکه فدراسیون فقط دنبال پر کردن یک جای خالی با این عظیم بود. همواره در فوتبال ما همین طور بوده و در باشگاه ها و فدراسیون همین سبک برای انتخاب مربی وجود داشته است.

مربی سابق تیم فوتبال امید کشورمان با اشاره به صحبت های مهدی تاج در برنامه فوتبال برتر، اظهار داشت: نگاه غلطی بر مدیریت فوتبال ما حاکم است. مهدی تاج در صحبت های چند شب پیش خودش گفت، ما حدود 11 میلیون دلار برای کی روش هزینه کردیم و 21 میلیون دلار درآمدزایی داشتیم. حالا سؤال این است که آیا کی روش خودش سانتر نموده، ضربه سر زده، پاس داده، شوت نموده و درون دروازه ایستاده است؟ پس نقش بقیه از جمله بازیکنان و سایر نفرات تیم چیست؟ این درست که سرمربی نقش زیادی دارد و سکان راهنمایی تیم را در دست می گیرد، اما فوتبال یک پکیج کامل است. وقتی هم سکان راهنمایی را به دست فرد اشتباهی مثل ویلموتس می افتد، باز همین است و فوتبال را باید یک پکیج ببینیم.

طباطبایی در واکنش به این مسئله که تاج در حالی مدعی درآمد 21 میلیون دلاری فدراسیون فوتبال شده است که پولی از این درآمد در حساب فدراسیون فوتبال نیست، گفت: من هم شنیده ام که هیچ پولی باقی نمانده است، اما اینکه آن را چگونه و برای چه اشخاصی هزینه نموده اند را نمی دانم و این موضوع هم بحث دیگری را می طلبد. همه این مسائل به این برمی گردد که مدیریت از رأس درست باشد و اگر این اتفاق رخ دهد، شاهد بسیاری از این مسائل نخواهیم بود. در همه جا اشتباه رخ می دهد، فوتبال آلمان هم شاید نتیجه نگیرد و اشتباه کند، اما آنها یک بار اشتباه می نمایند و به اشتباه خود پی می برند، اما برای ما همواره اشتباه است. شما نگاه کنید که فدراسیون پنج ستاره در مدت کمتر از دو سال به چه روزی افتاد. فوتبال همواره فراز و نشیب دارد، اما برای ما همواره نشیب است.

وی با اشاره به شکل مدیریت فدراسیون فوتبال اظهار داشت: حال این روزهای فوتبال ایران به خاطر ضعف مدیریت فدراسیون بوده است. در مقطع زمانی کارلوس کی روش، او بر فوتبال ما مدیریت کرد و ما مدیریتی روی کی روش نداشتیم. به همین دلیل رفتن او تبعات زیادی به دنبال داشت و میان این مربی با وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و نفرات دیگری تنش ایجاد شد. طرفداران هم به دلیل حساسیتی که داشتند، نتوانستند این فضا را تحمل نمایند. همان طور که گفتم فدراسیون فوتبال فقط دنبال پر کردن یک جای خالی بود و یکسری محدودیت ها ایجاد کرد که حاشیه ها را مدیریت کند، در حالی که با فوتبال می توانستیم حاشیه را مدیریت کنیم. حاصل این مدیریت و نگاه غلط هم انتخاب ویلموتس بود.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در واکنش به اینکه آیا این حواشی نتیجه رفتارهای کی روش نبوده است، گفت: کی روش مصاحبه های تنش زای زیادی انجام می داد، اما از نظر فنی خوب بود. مقصر مصاحبه های او هم فدراسیون فوتبال بود که مدیریتی روی این مربی نداشت. فدراسیون هم در انتخاب مربی، به جای پکیج دیدن فوتبال، فقط دنبال این بود که مسائل و حواشی زمان کی روش تکرار نگردد و فوتبال یادشان رفت. فقط دنبال این بودند یک مربی آرام بیاورند و سکوت کند که او هم با سکوت شکایت کرد تا پولش را بگیرد. اینکه ویلموتس اعتراض نمی کرد، دلیلی بر این نبود که پول او پرداخت نگردد. اگر می دانستند قانونی وجود دارد که اگر پول ندهند، قرارداد فسخ می گردد، چرا همان اول پول او را ندادند؟ چرا گذاشتند قرارداد فسخ گردد و سپس پول او را جور کردند؟ اگر واقعاً مدیریتی در فوتبال بود، این اتفاقات رخ نمی داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 563

به "طباطبایی: کی روش بر ما مدیریت کرد نه ما بر او، ویلموتس محصول نگاه غلط فدراسیون فوتبال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: کی روش بر ما مدیریت کرد نه ما بر او، ویلموتس محصول نگاه غلط فدراسیون فوتبال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید