طرح توسعه چنگوله در دستور کار آنالیز شورای اقتصاد است

به گزارش مجله فناوری، مدیرعامل اویک با اشاره به مذاکرات بین گروه اویک و شرکت ملی نفت ایران برای توسعه میدان نفتی چنگوله، گفت: طرح توسعه میدان چنگوله در دستور کار آنالیز شورای اقتصاد واقع شده است.

طرح توسعه چنگوله در دستور کار آنالیز شورای اقتصاد است

غلامرضا منوچهری، مدیرعامل گروه اویک امروز (یکشنبه، پنجم بهمن ماه) در حاشیه بیست وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به خبرنگار شانا گفت: مذاکرات توسعه چنگوله با شرکت ملی نفت ایران نهایی شده است و در صورت تصویب طرح در شورای اقتصاد، قرارداد توسعه در آینده نزدیک امضا می گردد.

وی با اشاره به مشترک بودن میدان چنگوله به وسیله اتصال به میدان نفتی آذر و اهمیت تسریع در فرایند توسعه این میدان، اضافه کرد: چنگوله نیز در بسیاری از ویژگی های مخزنی مشابه آذر است و این موضوع اگرچه به معنای مقابله با پیچیدگی های زیاد در فرآیند توسعه این میدان است، اما با توجه به تجربه هایی که اویک در توسعه آذر به دست آورده است می تواند به پیشبرد بهتر اهداف طرح توسعه چنگوله یاری کند.

مدیرعامل اویک با اشاره به اینکه میدان مشترک آذر به زودی به بهره برداری رسمی می رسد، در پاسخ به پرسشی درباره نحوه ادامه فرآیند توسعه این میدان نفتی گفت: دو سناریو در این زمینه وجود دارد؛ نخست کوشش برای حفظ سقف فراوری برای مدت طولانی تر و دیگری حفاری چاه و افزایش ظرفیت فراوری که در هر صورت اویک تابع تصمیم های شرکت ملی نفت ایران است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1007

به "طرح توسعه چنگوله در دستور کار آنالیز شورای اقتصاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح توسعه چنگوله در دستور کار آنالیز شورای اقتصاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید