علائم گونه جدید بیماری کرونا: گلودرد، سرفه و خستگی مفرط

به گزارش مجله فناوری، به گزارش ONS افرادی که به گونه جدید ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر علائمی مانند از دست دادن حس چشایی و بویایی را نشان می دهند و گلودرد نیز می تواند علامت کرونا باشد.

علائم گونه جدید بیماری کرونا: گلودرد، سرفه و خستگی مفرط

سرفه، خستگی مفرط، گلو درد و درد های عضلانی ممکن است در افرادی که گونه انگلیسی ویروس کرونا را گرفته اند شایع تر باشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی ورلد، این علائم بعد از مطالعه علائم 6000 نفر و توسط درفتر آمار ملی بریتانیا ONS شناسایی شده است.

به گزارش ONS افرادی که به گونه جدید ویروس کرونا مبتلا می شوند کمتر علائمی مانند از دست دادن حس چشایی و بویایی را نشان می دهند. اما ازدست دادن حس بویایی و چشایی همچنان یکی از 3 علامت اصلی ویروس است.

3 علامت اصلی کووید شامل تب شدید، سرفه های جدید و ممتد و از دست دادن حس های بویایی و چشایی است. بسیاری از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند حداقل یکی از این سه علامت را دارند.

گونه جدید ویروس کرونا که در ماه سپتامبر در انگلستان شناسایی شد، بسیار سریعتر از گونه قدیمی تر گسترش پیدا می نماید و به همین دلیل تعداد افراد مبتلا رو به افزایش است. بعضی شواهد نشان می دهد که گونه جدید ویروس از انواع دیگر آن کشنده تر است، اما هنوز شواهد قوی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد.

دو گونه دیگر ویروس - یکی از آفریقای جنوبی و یکی از برزیل - نیز در حال گردش هستند، اما سطح آن ها از ویروس انگلیسی پایین تر است.

بریتانیا علائم گزارش شده بیماری را در 6000 نفر تحلیل و با علائم پیشین کووید 19 مقایسه نموده است.

در یک گروه 3500 نفری که به گونه جدید مبتلا شده اند این آمار استخراج شده است:

35 درصد شکایت از سرفه

32 درصد خستگی مفرط

25 درصد انواع درد بدنی

21.8 درصد گلودرد

در یک گروه 2500 نفری که گونه قدیمی تر را گرفته بودند این آمار استخراج شد:

28 درصد سرفه

29 درصد خستگی مفرط

21 درصد انواع درد بدنی

19 درصد گلودرد

این پژوهش نشان که از مجموع بیمارانی که به گونه جدید ویروس دچار شده اند 16 درصد حس چشایی و 15 درصد حس بویایی خود را از دست داده بودند. این رقم در مقایسه با آمار گزارش شده از بیمارانی که گونه قبلی را گرفته بودند قدری کمتر بود (تحلیل علائم بیماری در بیمارانی که گونه قبلی را گرفته اند نشان می دهد که هر دو حس بویایی و چشایی در 18 درصد از مبتلایان گزارش شده است).

سردرد، تنگی نفس، اسهال و استفراغ در هر دو گروه از بیماران در یک سطح بوده است.

پروفسور لارنس یانگ، ویروس شناس و استاد آنکولوژی مولکولی در دانشگاه وارویک، می گوید گونه جدید ویروس 23 تغییر نسبت به ویروس ووهان دارد.

او شرح می دهد: بعضی از این تغییرات در بخش های متفاوت ویروس اتفاق افتاده اند که می توانند بر واکنش سیستم ایمنی بدن اثر گذاشته و طیف علائم مرتبط با بیماری را تغییر دهند.

منبع: BBC World

ترجمه: سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 971

به "علائم گونه جدید بیماری کرونا: گلودرد، سرفه و خستگی مفرط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم گونه جدید بیماری کرونا: گلودرد، سرفه و خستگی مفرط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید