عوامل انسانی در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر

به گزارش مجله فناوری، فیلم سینمایی عوامل انسانی ساخته رونی تروکر در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده می رود.

عوامل انسانی در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم سینمایی عوامل انسانی ساخته رونی تروکر که پیش از این در جشنواره ساندنس و بخش پانورامای هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین حضوری پیروز داشت، در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می آید.

عوامل انسانی دومین ساخته بلند رونی تروکر است. تروکر که با فیلم کوتاه تابستان در جشنواره برلین و با اولین فیلم بلند خود تارکان جهان در بخش افق های هفتاد و سومین جشنواره فیلم ونیز شرکت نموده بود، در عوامل انسانی بار دیگر از چندزبانی آدم ها در موقعیت همزیستی در اروپای متحد سخن می گوید.

خط اصلی داستان فیلم چنین است: آرامش خانواده ای که با 2 زبان سخن می گویند در شهری با زبان هایی متفاوت، با حادثه ای تهدیدآمیز به هم می ریزد. تفسیر هر شخصیت از اتفاقی که روی داده و ناهمگونی آنان در جریان این حادثه تا اتفاقات بعدی، پنجره ای به روزگار کنونی می گشاید؛ روزگاری که در آن حتی دو نفر یکسان سخن نمی گویند.

تروکر درباره این فیلم گفته است: من می خواستم بازتابی از چگونگی تأثیرپذیری جامعه را از عصر رسانه جدید ارائه کنم. می خواستم بگویم که این امر چگونه بر عالم صغیری که خانواده نام دارد، تأثیر می گذارد. این نقیضه در آنجا رخ می دهد که والدین در عالم ارتباطات حرفه ای هستند، اما در زندگی خصوصی دیگر با یکدیگر صحبت نمی نمایند و به فرزندان خود گوش فرا نمی دهند.

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه نماینده سینما در تهران برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1124

به "عوامل انسانی در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل انسانی در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید