وودمکنزی: تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

به گزارش مجله فناوری، وودمکنزی پیش بینی کرد که تقاضای جهانی نفت خام با توزیع واکسن و بهبود اوضاع اقتصادی افزایش می یابد.

وودمکنزی: تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد

به گزارش خبرگزاری رویترز از سنگاپور، مؤسسه مشاوره انرژی وود مکنزی روز پنجشنبه (نهم بهمن ماه) پیش بینی کرد که به دنبال افزایش تقاضا در پی شتاب دریافت توزیع واکسن و چشم انداز بهتر اقتصادی تقاضای جهانی نفت در سال جاری میلادی حدود هفت درصد افزایش می یابد.

انتظار می رود مجموع تقاضای سوخت های مایع در سال 2021 به طور میانگین روزانه 96 میلیون و 700 هزار بشکه باشد که روزانه 6 میلیون و 300 هزار بشکه بیشتر از پارسال است، شیوع ویروس همه گیری جهانی کرونا سبب شوک بی سابقه تقاضای نفت شده است.

آن-لوئیز هیتل، معاون مدیرعامل وود مکنزی گفت: پیش بینی کوتاه مدت ما بر این مبناست که توزیع واکسن در طول سال 2021 شتاب گیرد و با توجه به چشم انداز اقتصاد کلان ما، انتظار می رود تولید ناخالص داخلی جهانی پنج درصد افزایش یابد.

بهبود تقاضای سوخت های مایع در جهان به سرعت توزیع واکسن ها و بهبود اقتصاد جهانی بستگی دارد.

در گزارش وود مکنزی تصمیم های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) بلاتکلیفی بزرگی نامیده شده است.

هیتل در این باره اظهار کرد: آیا اوپک پلاس می تواند هر ماه درباره توافق کاهش تولید مذاکره کند و به محدودیت تولید متعهد بماند؟ برای تعادل بازار در سال 2021 تا حدی محدودیت تولید نیاز است، اما بهبود تقاضا می تواند سبب کاهش پایبندی به توافق کاهش تولید شود.

این مؤسسه شرح داد: با وجود افزایش بالقوه تقاضای نفت انتظار می رود به دلیل همه گیری کرونا، کاهش تولید اوپک پلاس و افزایش ظرفیت ها، مصرف فرآورده ها در سال جاری میلادی اندک باشد.

پالایشگاه هایی که در معرض تهدید تعطیلی قرار دارند می توانند از تأسیسات خود برای تولید سوخت های مایع تجدیدپذیر به جای تبدیل شدن به پایانه، دوباره استفاده کنند و این کار می تواند به هدف شرکت های نفتی برای دستیابی به به صفر رساندن انتشار کربن کمک کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 970

به "وودمکنزی: تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وودمکنزی: تقاضای جهانی نفت افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید