پاندای غول پیکر که ظاهر عجیبش خبرساز شده!، عکس

به گزارش مجله فناوری، دیده شدن یک پاندای کاملا سفید در چین شگفتی ساز شده است. این تنها نمونه پاندای آلبینوی دیده شده در طبیعت است.

پاندای غول پیکر که ظاهر عجیبش خبرساز شده!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، پاندا به ترکیب سیاه و سفید بی نظیر موهایش مشهور است اما وقتی پاندایی با موهای یکدست سفید در طبیعت دیده می گردد بیشتر مایه شگفتی است.

این پاندا در استان سیچوان چین در کنار یک پاندای معمولی در منطقه حفاظت شده پارک ملی وولانگ دیده شده است. این پاندا با موهای یک دست سفید و رنگ خاص موهایش مبتلا به آلبینیسم است.

پاندای غول پیکر گونه ای از خرس های بومی چین است که در لیست جانوران در معرض انقراض دنیا قرار گرفته است.

در پستانداران، آلبینیسم زمانی اتفاق می افتد که فرد یک یا چند ژن جهش یافته را از هر دو والدین به ارث می برد که در فراوری ملانین در بدن، رنگدانه اصلی که رنگ پوست، خز و چشم را مشخص می نماید، اختلال ایجاد می نمایند. فراوری ملانین در ملانوسیت ها رخ می دهد، سلول های تخصصی که در پستانداران آلبینو وجود دارند اما به طور کامل عمل نمی نمایند.

حیوانات غیر پستاندار نیز می توانند آلبینو باشند، اما چون می توانند علاوه بر ملانین، رنگدانه های دیگری نیز فراوری نمایند، ممکن است کاملا سفید به نظر نرسند. حتی پستانداران آلبینو نیز می توانند رنگی از خود نشان دهند اگر ژن های سازنده ملانین آنها کاملاً آسیب ندیده باشد.

توجه به این نکته مهم است که همه حیوانات سفید آلبینو نیستند. بعضی از حیوانات به سادگی پوست روشنی دارند، یا ممکن است از شرایط دیگری مانند لوسیسم و ایزابلینیسم رنج ببرند. برای تشخیص تفاوت بین یک حیوان آلبینو و حیوان بدون بیماری، به چشم ها نگاه کنید: رگ های خونی که معمولاً با رنگدانه پوشانده شده اند در موجودات آلبینو ظاهر می شوند و رنگ چشم های آن ها را صورتی می سازند.

در آلبینیسم در حیات وحش! بیشتر در این باره بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1759

به "پاندای غول پیکر که ظاهر عجیبش خبرساز شده!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاندای غول پیکر که ظاهر عجیبش خبرساز شده!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید