پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 شهریور 1400

به گزارش مجله فناوری، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد. فردا سه شنبه 30 شهریورماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 شهریور 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 33 و 22 درجه است نقشه های هواشناسی از ثبات دمای هوا تا اواخرهفته خبر می دهند.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و دو درجه به مرور و در طول روز به سی و سه درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 32 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (30 شهریورماه) آفتابی با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (31 شهریور ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی نو را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

علت اصلی آن تجمع و تردد وسایل نقلیه و کارخانه ها و صنایعی است که آلودگی ناشی از آن ها به شکل ازن و ذرات معلق ظاهر می گردد. پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (29 شهریورماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (30 شهریورماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (30 شهریورماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

طی پنج روز آینده به جز سواحل شمال و بعضی نقاط جنوب شرق، آسمان کشور، آفتابی خواهد بود.

امروز دوشنبه، در بعضی نقاط استان های مازندران و گلستان، بارش پراکنده، سه شنبه در مازندران، گلستان و بعضی نقاط خراسان شمالی، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و روز چهارشنبه بارش پراکنده در مازندران و گلستان پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

پنجشنبه و آدینه رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق در گیلان و مازندران انتظار می رود. به علاوه طی پنج روز آینده، در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و بعضی نقاط هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رشد ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

لازم به ذکر است، تا روز چهارشنبه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود. سه شنبه سواحل شرقی خزر مواج و روز های دوشنبه تا چهارشنبه خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1308

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 شهریور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 30 شهریور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید