پیش بینی شرایط بورس در هفته آینده، تداوم ریزش قیمت دلار مهمترین تهدید بازار سهام

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران: شاخص بازار سهام در هفته اخیر یک رشد متعادل قابل پیش بینی معادل سه درصد داشت. اما آیا این فرایند در هفته بعد هم تکرار می گردد؟

پیش بینی شرایط بورس در هفته آینده، تداوم ریزش قیمت دلار مهمترین تهدید بازار سهام

به گزارش خبرنگاران به نقل از تجارت نیوز، شاخص بازار سهام در حالی بازدهی سه درصدی را در هفته اخیر ثبت کرد اما در هفته آینده بورس چه وضعیتی خواهد داشت؟

تداوم شیوع کرونا و افت شدید قیمت دلار شاید دو نااطمینانی مهم بازار سرمایه باشد. با این تفاوت که بورس در دوره تشدید نااطمینانی اولی تجربه مثبتی را پشت سر گذاشت اما در روزهای افت شدید قیمت دلار شاخص بازار واکنش منفی نشان داد. به همین دلیل شاید مهمترین تهدید بازار سهام در هفته آینده تداوم ریزش قیمت دلار باشد.

افزایش رسمی قیمت خودرو و تقویت نمادهای این گروه، ادامه حمایت های مسئولان از بازار سهام، ادامه عرضه اولیه نمادهای جدید، شروع پرداخت وام ودیعه مسکن و احتمال تقویت نمادهای مرتبط با بخش مسکن، اعلام گشایش های مالی از جمله اولین تراکنش کانال مبادلات بشردوستانه سوئیس با ایران و همکاری های مالی ایران با دو کشور عراق و چین، افزایش تورم ماهانه به شش درصد، پذیره نویسی احتمالا دارا دوم که قرار است در مرداد ماه انجام گردد و برگزاری مجامع شرکت ها هرکدام سیگنال های مثبتی برای سهامداران است که احتمالا تقویت شاخص بورس را به همراه داشته باشد.

با این حال مقاومت های ناشی از نزدیک شدن شاخص کل بازار سهام به دو میلیون واحد نیز از نگاه بعضی می تواند میزان تاثیرپذیری از این اخبار مثبت را کم کند اما در مجموع اخبار رسمی حاکی از تداوم رشد شاخص بازار سهام اما احتمالا با سرعت متعادلی مثل هفته اخیر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 636

به "پیش بینی شرایط بورس در هفته آینده، تداوم ریزش قیمت دلار مهمترین تهدید بازار سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط بورس در هفته آینده، تداوم ریزش قیمت دلار مهمترین تهدید بازار سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید