چرا رییس فدراسیون به اردوی رقبای پرسپولیس می رود؟

به گزارش مجله فناوری، ظهر دیروز باشگاه ذوب آهن در بیانیه ای به انتخاب آرمان اسعدی به عنوان یاری داور بازی پرسپولیس اعتراض کرد. اعتراض آن ها به خاطر تصمیم نادرست او در صحیح اعلام کردن گل مشکوک به آفساید طرفدار در بازی قبلی بود. حالا باشگاه پرسپولیس بیانیه ای را منتشر نموده و نوشته که اگر فدراسیون فوتبال و کمیته داوران این درخواست را قبول نمایند، بدعت عجیبی ایجاد خواهد شد.

چرا رییس فدراسیون به اردوی رقبای پرسپولیس می رود؟

پرسپولیس بعلاوه به حضور عزیزی خادم در اردوی ذوب آهن اعتراض نموده اند.

در این بیانیه آمده است: لیگ بیست و یکم در حالی ده هفته خود را پشت سر گذاشته که باز هم طبق روال این سال ها، شاهد ایجاد هجمه و فشار های بیرونی به داوران به وسیله بیانیه ها و مصاحبه های برنامه ریزی شده هستیم. این در شرایطی است که پرسپولیس به گواه کارشناسان برنامه های تلویزیونی، تا این مقطع از فصل بیشترین آسیب را از اشتباهات داوری دیده است. اشتباهاتی که امتیازات مهمی را از پرسپولیس گرفته و دو مورد واضح و برجسته آن، اعلام نشدن خطا روی سیامک نعمتی پیش از به ثمر رسیدن گل تیم آلومینیوم اراک و عدم اعلام خطای هند روی گل دوم طرفدار بوده که همین دو تصمیم اشتباه 5 امتیاز را از پرسپولیس گرفته و جدول لیگ را هم دچار تغییر بزرگی نموده است.

با این حال و با وجود ثابت شدن این اشتباهات داوری، باشگاه پرسپولیس هیچگاه به قشر زحمتکش داوران هجمه وارد ننموده و نخواهد کرد چرا که داور هم ممکن است در قضاوت خود اشتباه کند و مهمتر از آن به هیچ عنوان شب قبل از بازی، علیه داورانی که برای بازی انتخاب شده اند فضای منفی ایجاد ننموده تا در روز بازی فرایند قضاوت را به سود خود کند. اینکه باشگاه ذوب آهن روز قبل از بازی خواهان تغییر یاری داور شده یک بدعت بد است که فدراسیون فوتبال باید به آن ورود نموده و از تکرار این اتفاق جلوگیری کند. با این گونه درخواست ها سنگ روی سنگ بند نمی گردد و باید شاهد اتفاقات بدتر هم باشیم. ای کاش دوستان در باشگاه اصفهانی به تبعات این درخواست خود فکر می کردند چرا که اگر فردا هر سوتی به ضرر پرسپولیس زده گردد ناخودآگاه همه اذهان به سمت درخواست باشگاه ذوب آهن می رود. باز هم تاکید می کنیم که باشگاه پرسپولیس با رخ دادن 9 اشتباه مسلم داوری، بیشترین ضرر را از اتفاقات داوری دیده و حاضریم این اشتباهات را با سند و ویدئو ثابت کنیم، اما باشگاه، احترام به داوران را سرلوحه کارش قرار داده و اجازه نمی دهد فرایند کار آن ها تحت تاثیر این اتفاقات خارج از زمین باشد.

از سوی دیگر، حضور رئیس فدراسیون فوتبال در باشگاه رقیب، یکی دو روز مانده به بازی دو تیم، و سپس درخواست این باشگاه برای تغییر داور، شائبه های زیادی را در فکر طرفداران پرسپولیس ایجاد نموده است. جای سوال دارد که چرا ریاست فدراسیون فوتبال شب قبل از بازی های پرسپولیس به اردوی رقیبان می رود. این اتفاق برای پرسپولیس جنگ روانی ایجاد می نماید و حاشیه و تنش به وجود می آورد.

باشگاه پرسپولیس بار دیگر عقیده دارد احترام به داوران و فراهم کردن فضای روانی و امکانات مناسب برای آن ها باعث بهبود شرایط داوری در لیگ برتر می گردد و در شرایط مساوی، هیچ باشگاهی اجازه تحت فشار قرار دادن داوران و جهت دهی به فضای مسابقه را ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1464

به "چرا رییس فدراسیون به اردوی رقبای پرسپولیس می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رییس فدراسیون به اردوی رقبای پرسپولیس می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید