چشم انداز هواشناسی همدان تا سرانجام هفته

به گزارش مجله فناوری، کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: پس از فعالیت 2 سامانه بارشی پی درپی در روزهای گذشته در آسمان استان، با خروج این سامانه ها جوی پایدار برای هوای همدان تا سرانجام هفته پیش بینی می گردد.

چشم انداز هواشناسی همدان تا سرانجام هفته

به گزارش مجله فناوری آنلاین به نقل از ایرنا، سید محسن موسوی اضافه نمود: بر اساس آنالیز نقشه های ماهواره ای، آسمان بیشتر نقاط استان در 24 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و مه صبحگاهی پیش بینی می گردد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان اظهار کرد: به دلیل پایداری هوا در چند روز آینده، احتمال افزایش میزان آلایندگی ها و آلودگی هوای مراکز شهری و صنعتی وجود دارد.

موسوی اضافه نمود: بر اساس پیش بینی های اجرا شده از روز سه شنبه 8بهمن بانفوذ جبهه ای از سمت غرب کشور، دمای بعضی از نقاط استان افزایش یافته و کمی از سردی هوا کاسته می گردد.

وی بیان کرد: این جبهه ابرهای ضعیفی دارد که ممکن است در روز چهارشنبه 9 بهمن به صورت بارش پراکنده باران اثر خود را بگذارد.

باقری شکیب اضافه نمود: در 24 ساعت گذشته ملایر با 5 درجه سانتی گراد بالای صفر بیشترین و نهاوند با 11 درجه سانتی گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان اظهار کرد: دمای کمینه هوای همدان در 24 ساعت گذشته 9 درجه سانتی گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر 5 درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب وهوای استان همدان درنتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی وبلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پربرف و باران و تابستان های معتدل دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 275

به "چشم انداز هواشناسی همدان تا سرانجام هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم انداز هواشناسی همدان تا سرانجام هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید