26 مکان نایاب برای نگهداری طلا در خانه (اشیا قیمتی)

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران | سرویس خانه داری - طلا دارایی بسیار ارزشمندی است. زمانی که شمش یا سکه طلا می خرید، مهم است که آن ها را در مکانی امن و در عین حال قابل دسترس نگه دارید. در این مقاله با 26 مکان نایاب برای نگهداری طلا در خانه (اشیا قیمتی) آشنا خواهیم شد.

26 مکان نایاب برای نگهداری طلا در خانه (اشیا قیمتی)

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

26 مکان نایاب برای نگهداری طلا در خانه (اشیا قیمتی)

در ادامه به مکان های نایاب برای نگهداری طلا در داخل خانه، اتاق زیر شیروانی، زیرزمین، حیاط، باغ، اراضی عمومی و جاهای دیگر اشاره خواهیم کرد.

الف) داخل خانه

مکان های بسیاری برای نگهداری طلا و دیگر فلزات گرانبها در خانه وجود دارند.

1. کفپوش های چوبی: می توانید طلا و دیگر فلزات گرانبها مانند نقره را زیر کفپوش های چوبی بین تیرک ها بگذارید. ترجیحا آن ها را زیر قسمتی از کفپوش قرار دهید که با یک قالیچه یا فرش پوشانده شده باشد.

2. دودکش: می توانید طلا را درون فرورفتگی یک شومینه یا دودکش غیر فعال بگذارید.

3. داخل دیوار: اگر سوراخ یا فضایی خالی در دیوار های خود دارید، می توانید این گزینه را مورد آنالیز قرار دهید.

4. مواد غذایی منجمد: یکی از مکان های نایاب برای نگهداری طلا در خانه لابلای مواد غذایی منجمد است! شمش و سکه های طلا را می توانید داخل گوشت چرخ نموده یا یک ظرف عظیم بستنی گذاشته و آن ها را در فریزر قرار دهید.

5. لوله کشی کاذب: در بعضی از آشپزخانه ها، برای پنهان کردن طلا از لوله کشی ساختگی استفاده می نمایند که در حقیقت یک لوله واقعی نیست.

6. تهویه هوا: می توانید در کانال تهویه هوا طلا های خود را پنهان کنید.

7. اثاثیه خانه: می توانید طلا های خود را درون اسباب و اثاثیه سنگین خانه مانند کمد، گنجه یا حتی پیانو قرار دهید.

8. آکواریوم: کسانی که آکواریوم دارند، می توانند طلا های خود را داخل آن یا مخزن ماهی جاساز نمایند.

9. گلدان های عظیم: اگر داخل ایوان، پاسیو یا بالکن خود، گلدان های عظیمی دارید می توانید این گزینه را نیز مورد آنالیز قرار دهید.

ب) اتاق زیر شیروانی و زیرزمین

از آنجایی که دسترسی به اتاق زیر شیروانی و زیرزمین معمولا سخت است، می توانید مکان های موجود در این محل ها را مورد آنالیز قرار دهید.

10. مخزن آب: اگر در اتاق زیر شیروانی مخزن آب دارید، می توانید شمش و سکه های طلای خود را آنجا پنهان کنید.

11. عایق بندی: یکی دیگر از جا هایی که می توانید طلا را پنهان کنید زیر عایق سقف، ترجیحا در تیرک های سقف است.

12. زیرزمین: در زیرزمین خانه، محل های مختلفی برای پنهان کردن طلا و دیگر فلزات گرانبها وجود دارد؛ مانند فرورفتگی های داخل دیوار یا کف زیرزمین.

13. خرت و پرت های داخل زیرزمین: داخل زیرزمین معمولا جعبه ها و وسایل مختلفی وجود دارند که می توانید طلا های خود را درون آن ها پنهان کنید. البته یادتان نرود آن ها را علامت گذاری کنید.

پ) اتاقک یا کارگاه داخل حیاط

14. قوطی رنگ: شمش و سکه های طلا را می توانید داخل قوطی های رنگ قدیمی موجود در اتاقک یا کارگاه داخل حیاط قرار دهید. از قوطی هایی بهره ببرید که به نظر می آید مهر و موم شده و انگار باز نشده اند.

ت) داخل زمین یا املاک

15. چال کردن در باغ: اگر باغ دارید، می توانید طلا های خود را درون چیزی پوشانده و آن ها را زیر خاک چال کنید.

16. استخر ماهی: اگر استخر پرورش ماهی دارید، می توانید طلا ها را در کف استخر و ترجیحا در میان گیاهان استخر پنهان کنید.

17. زیر و درون درختان: شما می توانید طلا های خود را زیر درخت یا درون حفره ای در تنه درخت جاسازی کنید.

18. ماشین کاروان یا قایق: افرادی که چنین وسیله هایی دارند، می توانند اشیاء گران قیمت خود را درون آن ها پنهان نمایند. البته اطمینان حاصل کنید که این وسایل غیرقابل دسترس باشند. زیرا ممکن است خود این وسایل مورد سرقت قرار بگیرند!

ث) اتاق مخفی، گاو صندوق، ویترین

19. اتاق مخفی: افرادی که آنقدر خوش شانس هستند که داخل خانه یا آپارتمان خود اتاق مخفی دارند؛ بدیهی است که یک مکان آماده برای پنهان کردن طلا و وسایل گران قیمت نیز در اختیار دارند.

20. گاو صندوق: از دیگر مکان های مناسب برای نگهداری طلا در خانه گاوصندوق ها هستند. گاو صندوق ها انواع و اقسام مختلفی دارند که می توانید از آن ها برای نگهداری شمش و سکه های طلای خود بهره ببرید.

21: ویترین ها: بعضی افراد طلا و وسایل گران قیمت خود را درون ویترین های ضد سرقت همانند ویترین های موجود در موزه ها نگهداری می نمایند. البته بهتر است اطمینان حاصل کنید که ملک شما کاملا غیر قابل نفوذ باشد.

ج) اراضی عمومی

22. اراضی عمومی: بعضی افراد ممکن است بخواهند که طلا های خود را درون اراضی عمومی مانند جنگل، کوهستان یا مناطق ساحلی پنهان نمایند. هرچند این احتمال وجود دارد که اموال شما به طور تصادفی توسط شخصی پیدا شوند!

چ) صندوق امانات

23. صندوق امانات: اجاره کردن و استفاده از صندوق امانات، روشی معمول برای نگهداری از طلا و دیگر فلزات گرانبها است.

ح) گذاشتن وسایل گرانبها پیش خانواده یا وکیل

24. اعضای خانواده: شما می توانید از اعضای خانواده خود که به آن ها اعتماد دارید بخواهید تا شمش و سکه های طلای شما را نگهداری نمایند. بهتر است اطمینان حاصل کنید که آن ها از مکان هایی امن و مناسب برای این منظور استفاده خواهند کرد.

25. وکیل یا مشاور حقوقی: می توانید طی یک قرارداد رسمی، وکیل خود را مسئول حفظ طلا و فلزات گرانبهای خود معین کنید.

خ) خزانه و گاو صندوق بانک

26. خزانه بانک: در نهایت کسانی که نمی خواهند طلا و فلزات گرانبهای خود را در خانه نگهداری نمایند، می توانند خزانه و گاوصندوق های فوق ایمن بانک را مد نظر قرار دهند. البته در این شرایط بهتر است موارد قانونی، میزان دسترسی و درآوردن طلا و هزینه نگهداری آن ها را نیز در نظر داشته باشید.

کلام آخر

برای نگهداری طلا در خانه گزینه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم. شما چه محل های نایاب دیگری را برای نگهداری طلا و اشیاء گرانبهای خود مناسب می دانید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر مخاطبان خبرنگاران در میان بگذارید. اگر مدتی است که طلاهای شما جلای خود را از دست داده اند پیشنهاد می کنیم 3 روش خانگی برای تمیز کردن طلا را نیز در خبرنگاران بخوانید و بیاموزید.

برگرفته از: zerohedge.com

منبع: setare.com
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1110

به "26 مکان نایاب برای نگهداری طلا در خانه (اشیا قیمتی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 مکان نایاب برای نگهداری طلا در خانه (اشیا قیمتی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید