AFC هم از تیم امید ایران تعجب نموده بود، 45 روز اردو می خواستیم

به گزارش مجله فناوری، به گزارش خبرنگاران، حمید استیلی درباره ناکامی تیم فوتبال امید از صعود به المپیک و حذف از رقابت های قهرمانی آسیا گفت: به بازیکنان و کادر تیم امید خسته نباشید می گویم. از مردم هم عذرخواهی می کنم. تلاشمان را کردیم ولی نتوانستیم به حقمان برسیم. ما زمان را از دست دادیم. فدراسیون فوتبال هم در مدتی که من به عنوان مدیر فنی و سرمربی حضور داشتم، از تمام فیفادی ها به نحو احسن استفاده کرد ولی فقط زمان فیفادی نیست که باید استفاده کنیم. حداقل در اردوی آخر باید 45 روز تیم را در اختیار می داشتیم. این ممکن نیست چون باشگاه ها بازیکن نمی دهند.

AFC هم از تیم امید ایران تعجب نموده بود، 45 روز اردو می خواستیم

سرمربی تیم فوتبال امید تاکید نمود: اگر آلودگی هوا پیش نمی آمد بازیکنان استقلال و سپاهان را هم برای اردوی قطر به ما نمی دادند. از اینکه هوا آلوده بود ناراحت بودیم ولی از اینکه بازیکنان را دادند مسرور شدیم.

استیلی با اشاره به جابجایی پست چند بازیکن در این مسابقات توضیح داد: چون دوران آماده سازی برای تیم نداشتیم، بازیکنانی که در لیگ آماده بودند را در ترکیب اصلی گذاشتیم. شاهین طاهرخانی را در آینده می بینید که چه بازیکنی می گردد. همه ستاره بودند ولی رضا دهقانی فوق العاده بود. اللهیار صیادمنش را حتی در قطر هم نداشتیم و یک هفته قبل از بازی ها به ما اضافه شد. محمد محبی را به خاطر آسیب دیدگی نداشتیم. حبیب فرعباسی حتی در بازی تدارکاتی هم با ما نبود.

وی اظهار داشت: این بهانه نیست ولی شکل بازی و ساختار دفاع و حمله تیم امید را که می بینید باید به این تیم افتخار کرد. خبرنگار AFC اذعان داشت که گروه ما گروه سختی بود. ما شایستگی صعود را داشتیم. در بازی با چین اگر از دقیقه 2 قدر موقعیت ها را می دانستیم بالای پنج گل به حریف می زدیم.

سرمربی تیم فوتبال امید درباره دلیل استفاده از امید نورافکن در پست دفاع میانی و انتقاد بعضی از کارشناسان از این تغییر پست ها گفت: امید در 95 درصد بازی های ما دفاع آخر بازی کرد. ما در این پست مشکل داشتیم. در بازی های مقدماتی هم امید دفاع وسط بود. سطح بازی های اینجا نسبت به مرحله مقدماتی بالاتر بود. در بازی آخر شاهین طاهرخانی را گذاشتم. در این مسابقه احتیاج داشتیم بازیسازی را از خط دفاع آغاز کنیم. در دو بازی نخست سعی کردیم به خاطر پرس ازبکستان و کره، بازی مستقیم انجام بدهیم ولی در بازی با چین شرایط فرق می کرد.

استیلی اضافه نمود: شاید اگر تمام دوستان و مربیان عزیز کنار ما بودند بهتر قضاوت می کردند. محمدی، پیروانی، ماجدی، شاهرودی و امامی فر کنار ما بودند. اینها در سطح بالا مربیگری نموده اند و بالاترین سطح مدرک مربیگری را دارند و تحصیلنموده هستند. خود کسانی که در AFC بودند تعجب کردند تیمی که دو هفته شکل داده بودیم اینطور بازی می کرد.

وی درباره دلیل نیمکت نشینی مهدی قائدی مقابل ازبکستان و چین و حضورش در زمین به عنوان بازیکن تعویضی یادآور شد: آب و هوای شرجی اجازه نمی داد که از بازیکنی مثل قائدی 90 دقیقه استفاده کنیم. قائدی در بازی دوم از اول در ترکیب بود که دفاع حریف سرسخت بود. در بازی آخر هم سعی کردیم دفاع حریف را خسته کنیم و سپس قائدی را بیاوریم. ما در تمام دقایق بازی برنامه و ساختار دفاعی و حمله داشتیم. بازیکنان وظایفشان را می دانستند. ما تیم بررسی داریم که اسنادش موجود است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 237

به "AFC هم از تیم امید ایران تعجب نموده بود، 45 روز اردو می خواستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AFC هم از تیم امید ایران تعجب نموده بود، 45 روز اردو می خواستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید