آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال

به گزارش مجله فناوری، وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال تحصیلی جاری، طرح یاریگران زندگی را در قالب تفاهمنامه مشترکی کلید زده اند؛ بالغ بر 500 میلیارد ریال بودجه برای این طرح درنظر گرفته شده و 10 درصد از کل مدارس دوره متوسطه اول مجری آن خواهند بود.

آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال

مسعود شکوهی در گفت وگو با مجله فناوری، مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش جزئیات اجرای طرح یاریگران زندگی و روند همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشریح و اظهار کرد: طرح یاریگران زندگی با هدف استفاده از ظرفیت تمامی تشکل های دانش آموزی جهت پیشگیری از رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد از مهرماه به تمامی استان ها جهت اجرا ابلاغ شده است.

وی افزود: برای تسریع در پاسخ دهی سریع و به موقع به مراجعین اورژانسی در حوزه رفتارهای پرخطر در تمامی هسته ها و مراکز مشاوره خدمات ویژه ارائه می شود.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش به اهداف این طرح اشاره و اظهار کرد: کانون یاریگران زندگی، بخشی از کلان برنامه یاریگران زندگی است. در اجرای برنامه های فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، به ویژه جشنواره نوجوان سالم و هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی، یک بخش ویژه برای مشارکت کانون یاریگران زندگی، شامل ابتکارات و دستاوردهای این کانون ها، اختصاص داده می شود.

شکوهی ادامه داد: در این طرح، مشارکت اجتماعی دانش آموزان، به عنوان قطب بخش جامعه محور، طرح همیار مشاور به عنوان قطب بخش رصد و مداخله طرح و طرح های آموزش و توانمندسازی در تفاهمنامه همکاری با ستاد مبارزه با موادمخدر به عنوان قطب آموزش و توانمندسازی اعضای کانون یاریگران زندگی، در مدارس مجری طرح اجرا می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هسته های مشاوره به عنوان تخصصی ترین ظرفیت آموزش و پرورش با داشتن بیش از 1200 عضو متخصص در حوزه های مختلف روانشناختی ارائه خدمات می کنند گفت: به همین منظور و در راستای اجرای مطلوب طرح تحولی نماد، نسبت به تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری 750 هسته و مرکز منطقه ای اقدام و پایش انجام شده که در آموزش و پرورش از نوع غربالگری جهت نیازهای آموزشی دانش آموزان است و جنبه راهنمایی و پیشگیرانه دارد، همچنین متناسب با نیاز مخاطبان برنامه های آموزشی و مداخله ای موثر ارائه می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 25

به "آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید