آماده سازی زیر ساخت های پژوهشی راه اندازی موتور جستجوی بومی

به گزارش مجله فناوری، محمد رضوی زاده، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با خبرنگاران در مورد آخرین شرایط پروژه موتور جستجوی بومی گفت: پروژه موتور جستجوی بومی در پژوهشگاه در سال های گذشته کارهای وسیعی اجرا شده ولی در حال حاضر اولویت ما ارائه خدمات آزمایشگاه جویشگر است.

آماده سازی زیر ساخت های پژوهشی راه اندازی موتور جستجوی بومی

وی با اشاره به اینکه توسعه موتور جستجوی بومی احتیاجمند مقدماتی است که به عنوان مثال بحث خط و زبان فارسی باید توسعه پیدا کند اضافه نمود: در حال حاضر در پژوهشگاه، پروژه آزمایشگاه اعتبارسنجی و ارزیابی حوزه خط و زبان فارسی انجام می گردد البته فقط بخش ارزیابی حوزه خط و زبان فارسی در این آزمایشگاه مطرح نیست، توسعه ابزارها، محصولات و دیتاسنترهایی که در این حوزه احتیاج است، در این پژوهشگاه همزمان اجرا می گردد.

رضوی زاده در ادامه توضیح داد: این طور نیست که پروژه جویشگر بومی در پژوهشگاه تعطیل گردد ولی در حال حاضر تکلیفی از سمت وزارت ارتباطات برای پژوهشگاه تعیین نشده و متولی اصلی این پروژه سازمان فناوری اطلاعات است.

وی در سرانجام گفت: در حال حاضر پژوهشگاه در آزمایشگاه جویشگر بومی، زیرساخت های پژوهشی و فنی مورد احتیاج برای توسعه پروژه موتور جستجوی بومی از جمله دیتاسنترها، پلتفرم ها و بسترها را آماده سازی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1763

به "آماده سازی زیر ساخت های پژوهشی راه اندازی موتور جستجوی بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی زیر ساخت های پژوهشی راه اندازی موتور جستجوی بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید