آمله؛ گیاهی برای تقویت ذهن و قلب

به گزارش مجله فناوری، عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: گیاه آمله باعث تقویت ذهن و قلب شده و برای کاهش عرق بدن که ناشی از ضعف باشد، مفید است.

آمله؛ گیاهی برای تقویت ذهن و قلب

دکتر ساره حسینی گفت: آمله با نام های دیگر آملج، اَملَج، آمال و اونال، گیاهی با طبیعت سرد و خشک است. وی با اشاره به این که این گیاه باعث تقویت ذهن و قلب می شود و بوعلی سینا به عنوان داروی قلبی آن را معرفی کرده است، افزود: آمله باعث افزایش توانایی بدن در مقابله با ویروس ها، باکتری ها و سایر میکروب ها می شود، اشتها را زیاد کرده و حالت تهوع را درمان می کند.

عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی تأکید کرد: برای تقویت چشم، آمله را خوب ساییده و هم وزن آن شکر اضافه کرده و در مقداری روغن بادام شیرین مخلوط می کنند و صبح ناشتا 20 گرم از این مخلوط مصرف کنند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، دکتر حسینی با بیان این که گیاه آمله برای کاهش عرق بدن که ناشی از ضعف باشد مفید است، گفت: برای رفع ریزش و جلوگیری از سفید شدن مو و (کمک به) رشد مو، پودر آن را با حنا مخلوط کرده و می خیسانند، سپس در هنگام استحمام بر موها مالیده می شود. این مخلوط تا 40 دقیقه باید روی مو بماند. همچنین پودر آمله را در آب سرد ضماد کرده و روی پیشانی می گذارند، خون دماغ را بند می آورد. مقدار خوراک آن 20 گرم در روز است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1138

به "آمله؛ گیاهی برای تقویت ذهن و قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمله؛ گیاهی برای تقویت ذهن و قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید