با این ترفند ها میوه ها و سبزیجات خود را تازه نگه دارید

به گزارش مجله فناوری، میوه ها سبزیجات منبع ما برای کسب ویتامین هستند. با این حال، برخی از آن ها حساس اند و احتیاج به مراقبت ویژه دارند؛ مثلاً برخلاف آنچه رایج است پیاز را هرگز نباید کنار سیب زمینی نگه داشت.

با این ترفند ها میوه ها و سبزیجات خود را تازه نگه دارید

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزیاتو، در ادامه ترفند هایی به شما یاد خواهیم داد که به یاری آن ها می توانید میوه ها و سبزیجات خود را تا حد ممکن تازه نگه دارید.

پیاز را می توانید در جوراب شلواری نگه دارید. جنس نایلونی جوراب شلواری برای نگه داری از پیاز بسیار عالی است، چون پیاز به هوا احتیاج دارد نه رطوبت.

برخی افراد پیاز و سیب زمینی را در کنار هم نگه می دارند. اما این کار اشتباه است، چون سیب زمینی از خود رطوبت متصاعد می نماید و این مسأله باعث خراب شدن پیاز می گردد. اگر دوست ندارید برای نگهداری از پیاز از جوراب شلواری استفاده می توانید یک سبد زیبا خریداری کنید و پیاز ها را داخل آن نگه دارید.

سیب زمینی

سیب زمینی به تاریکی و سرما احتیاج دارد. اگر بتوانید سیب زمینی ها را با برگ سماق کوهی نگه دارید که چه بهتر، چون برگ این گیاه از خود فیتونسید منتشر می نماید، ماده ای که جلوی خراب شدن سیب زمینی را می گیرد. سیب زمینی را در کنار پیاز و سیب نگه ندارید، چون از آن ها گاز هایی متصاعد می گردد که سیب زمینی را خراب می نمایند.

چغندر

چغندر احتمالاً تنها همسایه مناسب برای سیب زمینی است، چون رطوبت اضافی را جذب می نماید. چغندر ها را روی سیب زمینی ها بگذارید.

سیب

سیب باید در جای خشک و خنکی با دمایی بین صفر تا 6 درجه سانتیگراد نگهداری گردد. آن را در یک کارتون مقوایی دولایه هم می توانید نگه دارید، اما نباید فراموش کنید که باید به سیب ها هوای کافی برسد، بنابراین سوراخ هایی رو کارتون ایجاد کنید تا راه عبور هوا باز باشد.

می توانید از تراس خانه تان هم بهره ببرید. اگر هوا سرد باشد، می توانید سیب ها را 2 تا 4 ماه نگه دارید. اگر هوا گرم باشد، سیب ها تا 6 ماه می مانند. هر یک از سیب ها را درون کاغذ بپیچید و همه آن ها را داخل کارتون بگذارید.

به سیب ها می توانید گلیسیرین هم بمالید یا با یک محلول پتاسیم پرمنگنات ضعیف آن ها را شستشو دهید.

هویج

هویج را بهتر است در جای خشک و خنکی نگه دارید که تا چندین ماه بماند.

یک ترفند برای آماده کردن سریع سوپ و خوراک این است که پوست هویج را بکنید و آن را خرد کنید و تکه های هویج را داخل کیسه پلاستیکی درون فریزر نگه دارید.

سیر

نگهداری از سیر کار خیلی دشواری نیست، چون تنها به هوا احتیاج دارد و مکانی تاریک بدون رطوبت بیش از مقدار. سیر را می توانید درون کیسه های توری نگه دارید یا در کارتونی با عمق کمتر از 15 سانتیمتر. سوراخ هایی روی کارتون ایجاد کنید تا به سیر ها هوا برسد.

کلم

نگهداری از کلم در خانه کار دشواری است، چون برترین دما برای آن بین صفر تا 2 درجه سانتیگراد است. کلم را باید پوست کَند و با کاغذ یا پلاستیک پیچید. کندن 3 لایه از آن کفایت می نماید. مطمئن شوید کلم ها با یکدیگر تماس نداشته باشند. به علاوه باید به طور مرتب آن ها را چک کنید تا جلوی خراب شدن شان را بگیرید.

کدو تنبل

کدو تنبل را می توان زیر تخت نگه داشت، به شرط آنکه دما کمتر از 20 درجه سانتیگراد باشد. یک گزینه بهتر، یک تراس گرم است که دمای آن هرگز به کمتر از 3 درجه سانتیگراد نرسد. می توانید کدو تنبل ها را روی چوب یا مقوا قرار دهید و روی آن ها را با روزنامه بپوشانید. اجازه ندهید کدو تنبل ها با یکدیگر تماس داشته باشند و روی آن ها یک پتوی گرم بکشید.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1677

به "با این ترفند ها میوه ها و سبزیجات خود را تازه نگه دارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این ترفند ها میوه ها و سبزیجات خود را تازه نگه دارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید