تداوم رایزنی اوپک پلاس برای دستیابی به توافق

به گزارش مجله فناوری، بعضی منابع اعلام کردند که رایزنی کشورهای عضو اوپک پلاس برای رسیدن به اجماع بر سر رقم کاهش فراوری در سال 2021 میلادی ادامه دارد.

تداوم رایزنی اوپک پلاس برای دستیابی به توافق

به گزارش خبرگزاری رویترز از از لندن، دوبی و مسکو، بعضی منابع اوپک پلاس اعلام کردند که سازمان کشورهای صادر نماینده نفت (اوپک) و روسیه پس از اختلاف نظرهای روزهای ابتدایی هفته جاری در تصمیم گیری درباره چگونگی مقابله با ضعف تقاضای نفت در پی موج دوم همه گیری ویروس کرونا، در حال نزدیک شدن به توافقی درباره برنامه عرضه نفت ائتلاف اوپک پلاس در سال 2021 هستند.

منابع اوپک پلاس گفته بودند که روسیه، عراق، نیجریه و امارات متحده عربی ابراز علاقه نموده اند تا در سال 2021 نفت بیشتری به بازار عرضه نمایند.

یکی از نمایندگان اوپک گفت: شرایط به سمت سازش پیش می رود.

موسسه انرژی اسپکتز در یادداشتی در این باره نوشت: تا حدی شاهد پیشرفت رایزنی های امروز اعضای اوپک پلاس هستیم و وزرا در حال نزدیک شدن به توافقی هستند که بن بست کنونی را برطرف کند.

بعضی منابع اظهار نموده اند که گزینه های کنونی شامل تمدید کاهش فراوری کنونی، تسهیل کاهش تدریجی فراوری به مقدار روزانه 500 هزار تا یک میلیون بشکه در هر ماه و از ماه ژانویه، فوریه یا مارس هستند.

به گزارش شانا، دوازدهمین نشست اعضای ائتلاف اوپک پلاس که قرار بود 11 آذرماه برگزار گردد به دلیل احتیاج به رایزنی و مذاکرات بیشتر به روز پنجشنبه (13 آذرماه) موکول شد.

در این نشست اوپک و متحدانش درباره سیاست های فراوری نفت خود در سال 2021 میلادی گفت وگو خواهند کرد.

دلیل به تعویق افتادن این نشست این است که بازیگران اصلی این ائتلاف هنوز درباره مقدار فراوری نفتی که باید هم زمان با ضعف تقاضای ناشی از شیوع ویروس کرونا محدود نمایند، اختلاف نظر دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 857

به "تداوم رایزنی اوپک پلاس برای دستیابی به توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم رایزنی اوپک پلاس برای دستیابی به توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید