تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید

به گزارش مجله فناوری، نماینده ایران با بیان این که تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها حداکثر به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید، گفت: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی اتمی است و به آژانس منتقل نمی گردد و داده های یک ماه پیش رو هم صرفا نزد ایران خواهد ماند.

تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین امروز (دوشنبه) گفت: تصمیم جمهوری اسلامی ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین های آژانس حداکثر تا یک ماه دیگر، امروز (دوشنبه) از سوی سازمان انرژی اتمی به اطلاع مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی رسید.

غریب آبادی اضافه نمود: داده های سه ماه گذشته همچنان در اختیار سازمان انرژی است و به آژانس منتقل نمی گردد.

وی با ذکر این نکته که داده های یک ماه پیش روی نیز صرفا نزد ایران خواهد ماند، اعلام نمود: در رابطه با حذف یا انتقال داده ها، همان شرایط تفاهم مشترک سه ماهه همچنان حاکم خواهد بود.

نماینده دائم کشورمان به کشور های طرف مذاکره توصیه کرد تا از این فرصت که بر اساس حسن نیت ایران فراهم شده است، در جهت لغو کامل تحریم ها به گونه ای عملی و قابل راستی آزمایی استفاده نمایند.

روز گذشته یک منبع آگاه در شورای عالی امنیت ملی از تمدید تفاهم اسفند ماه سال گذشته ایران و آژانس برای یک ماه دیگر اطلاع داد.

ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی سوم اسفند ماه سال گذشته و پیش از توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی بیانیه ای مشترک صادر کردند. سازمان انرژی اتمی، آژانس را آگاه کرد که به منظور پایبندی به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی (قانون) تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران (قانون)، ایران اجرای اقدامات داوطلبانه، آنگونه که در برجام آمده است، را از 5 اسفند 1399 متوقف خواهد نمود و یک تفاهم فنی دوجانبه موقت نیز حاصل شد.

براساس ضمیمه فنی تفاهم مشترک ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران برای مدت تا سه ماه اجازه داد تا دوربین های نصب شده در 8 تاسیسات یا ساختمان به منظور ضبط داده ها در محل خود حفظ و به کار خود ادامه دهد و همچنین در این مدت سوابق کامل بعضی فعالیت ها مانند کیک زرد، آب سنگین و ماشین ها را حفظ کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1162

به "تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم ایران برای ادامه ضبط داده های دوربین ها به مدت یک ماه دیگر به اطلاع آژانس رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید