حضور 13 صندوق جسورانه دیگر در بورس

به گزارش مجله فناوری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر 9 صندوق جسورانه در بورس وجود دارد و 13 صندوق دیگر هم موافقت اصولی برای ورود به بازار سرمایه را گرفت.

حضور 13 صندوق جسورانه دیگر در بورس

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،سورنا ستاری در مراسم رونمایی از سامانه احراز هویت الکترونیک با اشاره به اینکه چالش موضوع دارایی های نامشهود باید برطرف شود، گفت: بحث دارایی های نامشهود باید جدی گرفته شده و قیمت گذاری شود.

وی ادامه داد: توافقات زیادی با سازمان بورس داشتیم بطوریکه 33 شرکت دانش بنیان به ارزش 180 هزار میلیارد تومان در بورس هستند، و حدود 16 شرکت، تاییدیه برای ورود به بورس و فرابورس را دریافت کرده اند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: توسعه صندوق های جسورانه که وارد بورس شده اند، یکی از برنامه های بزرگ بوده که پیگیری شده است. در حال حاضر 9 صندوق جسورانه در بورس وجود دارد و 13 صندوق دیگر اضافه خواهد شد.

ستاری بیان نمود: سرمایه گذاری در بانک ها را باید به توسعه صندوق های جسورانه اختصاص دهیم.

وی گفت: توسعه سیستم هوش مصنوعی که سجام، یکی از مهم ترین آن ها است و شرکت سپرده گذاری مرکزی آن را طراحی کرده، برای کشور و اقتصاد دانش بنیان، طرح بزرگی است.

وی ادامه داد: در پارک های فناوری افرادی در یک اتاق درامد میلیاردی کسب می کنند، در کشور شرکتی داریم که جزو 70 سایت پر بیننده فارسی زبان دنیا است.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 624

به "حضور 13 صندوق جسورانه دیگر در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 13 صندوق جسورانه دیگر در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید