حمایت دولت و مجلس از مؤسسات علمی در مواجهه با کرونا

به گزارش مجله فناوری، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: دولت و مجلس با توجه به شیوع بیماری کرونا باید برنامه ریزی های دقیقی انجام دهند و از مؤسسات علمی کشور حمایت نمایند؛ این تنها راه مقاوم کردن جامعه در برابر هر گونه حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

حمایت دولت و مجلس از مؤسسات علمی در مواجهه با کرونا

یعقوب فتح اللهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران درباره رونق فراوری و فرایند این دانشگاه، گفت: با وجود شیوع کرونا در کشور مقداری بر فعالیت های آموزش مجازی و پژوهشی دانشگاه تاثیرگذار بوده ولی به نظر من در این یک یا دو ماه آسیب چندانی به دانشگاه ها وارد نخواهد شد.

حمایت دولت و مجلس از موسسات علمی

وی اضافه کرد: در سال 1399 دولت و مجلس باید با برنامه ریزی های دقیقی که انجام می دهند از موسسات علمی جمهوری اسلامی بیشتر حمایت نمایند که این تنها راه مقاوم کردن جامعه در برابر هرگونه حوادث طبیعی و غیرطبیعی است که این تنها راه مقاوم کردن جامعه در برابر هرگونه حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: با اجرای زیرساخت های لازم برای مقابله با شرایط بحرانی و سختی که بوجود آمده می توانیم رفاه و زندگی خوب برای مردم ایجاد کنیم و یک تمدن نوین برخواسته از انقلاب اسلامی را از دل دانشگاه ها برای جامعه جهانی به ارمغان آوریم.

دانشگاه ها سرلوحه تمام قوای کشور قرار بگیرند

فتح اللهی با بیان اینکه دانشگاه ها باید سرلوحه تمام قوای کشور قرار بگیرند، یادآور شد: دانشگاه ها می توانند در شرایطی عادی تعالی توسعه را در راستا علمی محور قرار دهند و چه در شرایط غیرعادی مانند سیل، زلزله و یا کرونا که ماهیت مشخصی ندارد ولی با توجه به شواهدی که جسته وگریخته با آن روبرو هستیم احتمالاً این یک حمله بیولوژیکی است که صورت گرفته و دانشگاه ها در این زمینه راهگشا هستند و می توانند کشور را در چنین شرایطی مصون نگه دارند و از شرایط بحرانی خارج نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 394

به "حمایت دولت و مجلس از مؤسسات علمی در مواجهه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دولت و مجلس از مؤسسات علمی در مواجهه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید