خاوازی در مرز استیضاح، جهاد کشاورزی عملکرد ضعیفی در تامین نهاده داشته است

به گزارش مجله فناوری، وزارت جهاد کشاورزی در تامین نهاده های دامی کشور ضعیف عمل نموده است و نمی تواند در این شرایط، مقصر را وزارت صمت بداند و از کنترل اوضاع بازار دام و طیور و مدیریت توزیع نهاده های دامی شانه خالی کند.

خاوازی در مرز استیضاح، جهاد کشاورزی عملکرد ضعیفی در تامین نهاده داشته است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید جواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش قیمت کالا های اساسی و نقش مخرب دلالان در افزایش تورم در جامعه گفت: تامین نهاده های دامی یکی از الزامات برای کنترل قیمت ها محصولات پروتئینی همچون مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز، شیر و ... است و متاسفانه با توجه به هرج و مرج به وجود آمده در طول ماه های گذشته در بازار نهاده های دامی و نقش مخرب دلالان جهت فروش این نهاده ها با قیمت بالا به تولیدنمایندگان و دامداران، امروز با بحرانی همچون افزایش قیمت سرسام آور مرغ روبرو هستیم که نسبت به ماه های گذشته، رشد قیمتی زیاد و تعجب آوری داشته است.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در تامین نهاده های دامی کشور ضعیف عمل نموده است و نمی تواند در این شرایط، مقصر را وزارت صمت بداند و از کنترل اوضاع بازار دام و طیور و مدیریت توزیع نهاده های دامی شانه خالی کند و یقینا همین فرایند باعث خواهد شد که وزیر جهاد کشاورزی توسط نمایندگان مجلس استیضاح گردد و به نمایندگان ملت جوابگو باشد که چرا امروز شاهد افزایش بی رویه قیمت ها هستیم.

حسینی کیا با اشاره به اینکه مشکل تامین نهاده های دامی کشور باید سریعتر مرتفع گردد، تاکید نمود: متاسفانه آشفتگی در بازار نهاده های دامی و عدم مسئولیت پذیری مسئولان مربوطه و دولتی باعث شد که امروز شاهد بحران در بازار مرغ، گوشت قرمز و شیر و ... باشیم و امروز قدرت خرید مردم در جهت تهیه مایحتاج زندگی شان کاهش شدیدی یافته و اقشار ضعیف جامعه توانایی خرید گوشت و مرغ با این قیمت بالا را ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه صادرات مرغ در شرایط فعلی باید ممنوع گردد، اضافه نمود: باید با تخصیص ارز دولتی در جهت واردات نهاده های دامی، طوری مدیریت کرد که این نهاده ها با قیمت مناسب به دست تولیدنماینده و دامدار برسد و هر فردی که در این میان با دلالی و سوداگری به دنبال کسب سودکلان به ضرر مردم است، برخورد شدیدی توسط دستگاه قضا صورت بگیرد تا از این پس، امنیت غذایی مردم به سخره گرفته نگردد.

وی با اشتره به اینکه باید مسئولان دولتی طوری برنامه ریزی و مدیریت بر بازار داشته باشند تا شاهد کوچک تر شدن سفره مردم نباشیم، توضیح داد: مسئولان دولتی باید رفتارشان در جهت کنترل قیمت ها را تصحیح نمایند چرا که فرایند افزایش یکباره محصولات پروتئینی نشان از بی تدبیری دارد و واقعا مردم در این شرایط سخت مالی، مطالبه ای همچون ساماندهی امور مالی کشور را دارند.

حسینی کیا در خاتمه با تاکید بر اینکه باید با مدیریت صحیح، شاهد تثبیت قیمت ها باشیم، تاکید نمود: مردم انتظار دارند که مسئولان در راستای بهبود شرایط مالی کشور اقدامات موثر و ارزنده ای انجام دهند و تثبیت قیمت ها و کاهش تورم، مطالبه اصلی مردم است و مجلس به طور تخصصی در راستای تحقق بخشی به این مطالبات قدم برمی دارد و احتیاج است که مسئولان دولتی برای بهبود شرایط، گام موثری بردارند تا اثراتش را در سفره مردم ببینیم.

منبع: رادار اقتصاد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 849

به "خاوازی در مرز استیضاح، جهاد کشاورزی عملکرد ضعیفی در تامین نهاده داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوازی در مرز استیضاح، جهاد کشاورزی عملکرد ضعیفی در تامین نهاده داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید