خبرنگاران جریمه نباید راهی برای فرار از مسوولیت در قبال سلامت جامعه باشد

به گزارش مجله فناوری، تهران- خبرنگاران- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که هیچکس نباید با توانایی پرداخت جریمه در قبال سلامت جامعه شانه خالی کند.

خبرنگاران جریمه نباید راهی برای فرار از مسوولیت در قبال سلامت جامعه باشد

کیانوش جهانپور بامداد سه شنبه در حساب توییتر خود نوشت: وضع جریمه مالی و افزایش عوارض بزرگراهی برای افرادی که محدودیت تردد و مسافرت را رعایت نمی کنند، عادلانه نیست.

وی ادامه داد: هیچکس نباید بتواند صرفا با تمکن مالی و توانایی پرداخت جرایم و عوارض حتی سنگین از محدودیت و ممنوعیت، احترام به حقوق دیگران و مسئولیت در قبال سلامت جامعه شانه خالی کند.

به گزارش مجله فناوری، علی رضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران روز یکشنبه در نامه ای به وزیر بهداشت پیشنهاد افزایش موقت عوارض بزرگراهی به میزان حداقل 3 تا 5 برابر برای خودروهایی که به مقاصد غیربومی مسافرت کرده اند را مطرح کرده بود.

همچنین، افزایش مبلغ جریمه حداقل به میزان 2 تا 3 برابر در صورت تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی برای خودروهای غیربومی که به سایر شهرستان ها مسافرت کرده اند و تخصیص منابع حاصل از آن به شهرستان مقصد و ارائه بنزین در جایگاه های سوخت به خودروهای غیربومی که به دیگر شهرستان ها مسافرت کرده اند، صرفاً با دریافت هزینه آزاد، یکی دیگر از پیشنهادات زالی به وزیر بهداشت بود.

در روزهای اخیر پیشنهادهایی مبنی بر افزایش عوارض بزرگراهی یا جریمه مالی برای افرادی که در روزهای شیوع کرونا اقدام به سفر کرده اند مطرح شده که واکنش های متفاوتی در بر داشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 385

به "خبرنگاران جریمه نباید راهی برای فرار از مسوولیت در قبال سلامت جامعه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جریمه نباید راهی برای فرار از مسوولیت در قبال سلامت جامعه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید