خط لوله نورد استریم 2 طبق برنامه تکمیل می گردد

به گزارش مجله فناوری، وزارت خارجه روسیه بیان کرد که خط لوله نورد استریم 2 که تحت تحریم های آمریکا قرار گرفته طبق برنامه تکمیل خواهد شد.

خط لوله نورد استریم 2 طبق برنامه تکمیل می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای که در وبسایت این وزارت خانه منتشر شده خاطرنشان کرد که ساخت خط لوله نورد استریم 2 طبق برنامه تکمیل خواهد شد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: با وجود فشار های موجود، نورد استریم 2 تکمیل خواهد شد. برای اروپایی ها، مزایای ایجاد یک خط لوله اضافی صادرات گاز کاملا واضح است.

وزارت خارجه روسیه تحریم های آمریکا علیه این خط لوله را مداخله آشکار در امور داخلی اتحادیه اروپا توصیف کرد.

بر اساس گفته دیپلمات های روس، هدف از اقدامات محدود کننده آمریکا، فشار برای ایجاد امنیت انرژی این اتحادیه نبوده بلکه فشار برای فروش گاز طبیعی مایع آمریکا به بازار های اروپایی است.

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرد: ما می دانیم که هیچ کسی در اتحادیه اروپا نیست که از این پروژه استقبال نکند.

لایحه بودجه پنتاگون که چند هفته پیش به تأیید کاخ سفید هم رسید و به قانون تبدیل شد، دولت آمریکا را ملزم می نماید که شرکت های فعال در پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا را تحریم کند. در پی نهایی شدن این لایحه، یک شرکت سوئیسی از پروژه نورد استریم-2 کنار کشید.

این در حالی است که روسیه پیشتر اعلام نموده بود که قادر است این پروژه عظیم را بدون یاری شرکت های خارجی تکمیل کند.

خط لوله نورد استریم-2 گاز روسیه را از زیر دریای بالتیک به آلمان انتقال می دهد. طول این خط لوله عظیم 1200 کیلومتر است. این خط لوله ظرفیت انتقال سالیانه 55 میلیارد متر مکعب گاز را دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 244

به "خط لوله نورد استریم 2 طبق برنامه تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط لوله نورد استریم 2 طبق برنامه تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید