دز چهارم واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش مجله فناوری، طبق دستورالعمل مرکز پیشگیری از بیماری آمریکا افراد با نقص ایمنی ممکن است به دز چهارم واکسن کرونا احتیاج داشته باشند.

دز چهارم واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از ان بی سی، طبق دستورالعمل مرکز پیشگیری از بیماری آمریکا CDC افراد با نقص ایمنی ممکن است به دز چهارم واکسن کرونا احتیاج داشته باشند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها دستورالعمل واکسن کووید 19 خود را برای بخش های زیادی از افراد دارای نقص ایمنی به روز کرد و گفت، این دسته از افراد می توانند حداقل شش ماه پس از تکمیل سری واکسیناسیون اولیه خود، دز تقویت نماینده واکسن کووید را دریافت نمایند. اما برخلاف تقویت نماینده ها برای اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها، واکسن تقویت نماینده برای یک فرد دارای نقص ایمنی ممکن است چهارمین واکسن کووید باشد.

سی دی سی در ماه آگوست توصیه کرد، افراد دارای نقص ایمنی که در ابتدا با واکسن فایزر/بیوان تک و مدرنا واکسینه شده اند دز سوم واکسن mRNA را دریافت نمایند. آن دز اضافی به عنوان یک تقویت نماینده در نظر گرفته نشد، بلکه بخشی از سری واکسیناسیون اولیه آنها بود.

تحقیقات نشان داده، افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند پس از واکسیناسیون پاسخ ایمنی کافی نشان نمی دهند و هدف از سومین دز افزایش سطح ایمنی آنها به آنچه در افراد با سیستم ایمنی طبیعی پس از دو دز مشاهده می گردد، بود. هدف این دز چهارم متفاوت خواهد بود: مبارزه با کاهش ایمنی؛ این همان هدفی است که دز تقویت نماینده به افراد بدون نقص ایمنی شش ماه پس از واکسینه اولیه داده می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1372

به "دز چهارم واکسن کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دز چهارم واکسن کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید