دلایل اصلی حذف هوک از تیم ترامپ

به گزارش مجله فناوری، کارشناس مسائل آمریکای لاتین به بررسی کناره گیری برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا می پردازد.

دلایل اصلی حذف هوک از تیم ترامپ

به گزارش خبرنگاران، هادی اعلمی فریمان در تحلیلی در مورد کناره گیری برایان هوک گفت: به نظر می رسد که برنامه هایی که هوک داشت و به دستور ترامپ پیش می رفت، اجرایی نشدند. او تا همین چند هفته قبل با اعتماد به نفس هرچه تمام تر می گفت که ایران تحت فشار است و وعده هایی مبنی بر فروپاشی می داد. اما در حقیقت در هر دو کشوری که آمریکا دست به تحریم و فشار به آنها زده بود و بر رویشان متمرکز بود، شرایط مطابق میل ترامپ پیش نرفت. بحث تحریم ها در مورد ایران و ونزوئلا عقیم ماند. رئیس جمهور آمریکا سعی داشت در چنین برنامه های کامیاب باشد تا در انتخابات دستش در حوزه سیاست خارجه پر به نظر برسد. دلیل این که برایان هوک هم کنار گذاشته شد را باید در همین ناکامی جستجو کرد.

این کارشناس گفت: ترامپ امیدوار بود که دستاورد بزرگی در سیاست خارجی داشته باشد. اما این اتفاق رخ نداد. از مهم ترین پرونده هایی که او بر رویشان حساب می کرد، کره شمالی، ایران و ونزوئلا بود اما در هیچ یک از آنها موفقیتی به دست نیاورد و عملا پروژه هایش به جایی نرسید. او یک تیم منتخب داشت و اشخاصی چون بولتون، هوک و... جزو تندروهایی بودند که در کنار ترامپ علیه ایران ایستادند. اما از آن تیم هیچ کس باقی نمانده. بولتون با بدترین شکل دولت را ترک کرد و حالا هم که هوک ترامپ را تنها گذاشته است. در چنین شرایطی است که او سراغ آبرامز رفته.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 670

به "دلایل اصلی حذف هوک از تیم ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل اصلی حذف هوک از تیم ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید