زنگ بازگشایی مدرسه تلویزیونی ایران نواخته شد

به گزارش مجله فناوری، با حضور سرپرست وزارت آموزش وپرورش؛ زنگ بازگشایی مدرسه تلویزیونی ایران همزمان با شروع سال تحصیلی 1401-1400 نواخته شد.

زنگ بازگشایی مدرسه تلویزیونی ایران نواخته شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا کاظمی در آیین نواختن زنگ بازگشایی مدرسه تلویزیونی ایران همزمان با شروع سال تحصیلی 1401-1400، با تبریک بازگشایی مدارس و قدردانی از تمامی عوامل و دست اندرکاران مدرسه تلویزیونی، که در عرصه آموزش رسانه ای و صدا وسیما فعالیت می نمایند، اظهار کرد: با کوشش مسئولان و راه اندازی مدرسه تلویزیونی پیروز شدیم در کوتاهترین زمان بعد از شیوع کرونا، شاهد استمرار آموزش در مدرسه ای به وسعت ایران باشیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: مدرسه تلویزیونی به پهنای کشور ایران و عظمتش، فرصت های ارزشمندی را فرا روی نظام جمهوری اسلامی، قرار داد و سه نقش مهم را در امر استمرارآموزش در دوران کرونا و در زمان عدم حضور دانش آموزان در مدارس، ایفا کرد.

وی اضافه کرد: نقش اول مدرسه تلویزیونی ایران، همان نقش اصلی مورد استفاده همه دانش آموزان در بهره برداری از آموزش است، نقش دوم، نقش مکمل درسی و در نهایت مدرسه تلویزیونی توانست در نقش هایی که صندلی الگویی برای همکاران و معلمان، دارد؛ ظاهر گردد.

وی با اشاره به این که روش های تدریس صورت گرفته در مدرسه تلویزیونی، یکی از برترین روش های تدریس است، گفت: تدریس های ارائه شده در مدرسه تلویزیونی یکی از برترین و قوی ترین ارائه ها، با وجود با تجربه ترین معلمان است و می توان گفت یکی از برترین کار هایی که در دوران کرونا برای برقراری عدالت آموزشی انجام شد، همین ایجاد مدرسه تلویزیونی بود.

کاظم ادادمه داد: آینده نظام تعلیم و تربیت به سه رکن اساسی وابسته است که یکی از آن ها مدرسه تلویزیونی، رکن دوم بستر فضای مجازی و شبکه شاد و رکن سوم آموزش حضوری در مدرسه است که این سه رکن مهم و اساسی، از این پس مکمل هم هستند و هیچکدام به تنهایی نمی توانند اهداف نظام تعلیم و تربیت را به مقصود برسانند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که مدرسه تلویزیونی یک مدرسه پر افتخار و مؤثر در ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی بوده، گفت: عدالت به واسطه پوشش 98 درصدی صدا و سیما در سراسر کشور و کیفیت به علت این که معلمان این مدرسه از با تجربه ترین و فنی ترین معلمان مدارس بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1317

به "زنگ بازگشایی مدرسه تلویزیونی ایران نواخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ بازگشایی مدرسه تلویزیونی ایران نواخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید